Google'ın Yeni Servisiyle Rahatsız Olduğunuz Reklamları Kaldırabilirsiniz

Google'ın Yeni Servisiyle Rahatsız Olduğunuz Reklamları Kaldırabilirsiniz

Bildiğinizi gibi internette yer alan kurumlar, şirketler ve servisler kazançlarını Google’da yayınladıkları reklamlar aracılığıyla kazanıyorlar. Yani kısaca internet reklam üzerinde dönüyor diyebiliriz. Fakat bazen bu reklamlar o kadar yoğun bir hale geliyor ki ziyaretçiler bu durumdan sıkılabiliyor.

Bazı üreticiler bu durumun önüne geçebilmek için reklamları kaldıran programlar ve yazılımlar geliştiriyor. Fakat bu yazılımların kullanımıyla birlikte reklamları yayınlayanlar ciddi bir gelir kaybına uğruyor. Servislerin ve kurumların amacı zaten bu reklamlardan para kazanmak olduğu için reklam engelleyici programların kullanımı da vicdani olarak rahatsızlık veriyor. Peki bu durumda ziyaretçiler ne yapabilir? Anlaşılan o ki, Google bu soruya iki tarafı da üzmeden çözüm bulmanın bir yolunu buldu.

Google Contributor adı verilen ve Salı günü hizmete sunulan bir servis sayesinde ne ziyaretçiler gereksiz bir şekilde reklam bombardımanına maruz kalacak ne de reklam veren kurumlar gelir kaybına uğrayacak.

Aslında bu servisin kullanımıyla birlikte maddi gelir yine ziyaretçilerden sağlanacak. Servis şu şekilde işliyor; ziyaretçiler 1,2 ve 3 dolar arasında değişen bir ücret ödeyerek reklamları en sevdikler ve en sık sziyaret ettikleri web sitelerinden kaldırabiliyor. Bu sayede ne reklam verenler ne de ziyaretçiler zor duruma düşüyor. Google’ın yaptığı açıklamalara göre ödenecek bu ücretler ufak miktarlar olsa da o reklamdan elde edilebilecek geliri rahatlıkla karşılıyor.

Bakalım bu uygulama internet kullanıcıları ve internet üzerinden gelir elde eden servislere ne gibi bir etkide bulunacak. Konuya ilişkin yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Twitter'ın iOS Uygulaması Çöktü!

YORUMLAR