Google'ın Yeni Sistemi ile Doktorlar Bir Video Ötemizde

Google'ın Yeni Sistemi ile Doktorlar Bir Video Ötemizde

Hasta olduğunuz, ya da hasta olacağınızı hissettiğiniz zaman ne yaparsınız? Genelde yapılan şey, internete girip, hastalığın belirtileri ile ilgili araştırmalar yapmaktır; doktora gitmekten ziyade. Google, bu konuda sesimizi duymuşa benziyor ki doktorları ekranlarımıza getirmeye hazırlanıyor.

Google'ın üzerinde çalıştığı yeni sistem bugün açıklandı. Söz konusu sistem ile artık saatlerce internet başında hastalıklar ile ilgili araştırma yapmamıza gerek olmayacak. Hastalığın belirtileriyle ilgili yaptığınız aramalar, hemen bir video chat penceresi ile sizleri doktora yönlendirecek, bu sayede bir doktor ile bizzat konuşmak istediğiniz konuda sorular sorabileceksiniz.

Şu an sistemin hazırlanma aşamasında olduğu söyleniyor. Bu sistemin tabii ki de Türkiye'de uygulanıp uygulanmayacağı kafamızdaki soru işaretlerinden sadece bir kaçı. Sistemin ücretinin olup olmadığı da bunlardan biri elbet.

En azından bir psikoloğa gitmekten daha ucuza geleceği kesin. Google'ın bu konuda yayınladığı ekran görüntüsü, en azından bu konuyla ilgili bize birkaç fikir veriyor.

Google, Kullanıcılara Servet Ödeyecek

Google Chrome 37 Yayınlandı

YORUMLAR