Google'ın Yeni Tableti 3D Kamerayla Mı Gelecek?

Google'ın Yeni Tableti 3D Kamerayla Mı Gelecek?

Google tablet piyasasını bir üst seviyeye taşıyacak 3 boyutlu çekim yapabilen tablet hazırlığı söylentileriyle heyecanlandırdı. Teknoloji devi, Project Tango kapsamında 3 kameralı tablet hazırlığı mı yapıyor?

The Wall Street Journal'ın dün yayınladığı haber, cihaz piyasasını yakından takip edenleri heyecanlandırdı. Google'ın gelişmiş çekim kabiliyetli cihazlar üzerinde çalıştığı teyit edilirken, önümüzdeki ay 4 bin prototip çıkarılacağı iddia ediliyor.

Google'ın mobil cihazlara insansı uzay-mekan yetenekleri kazandırma amacıyla yürüttüğü Project Tango, şirketin en önemli ArGe birimlerinden biri olan Gelişmiş Teknoloji ve Projeler (ATAP) grubunun bir projesi. Geçtiğimiz Mart ayında bu proje kapsamında 3 boyutlu sensörlerle haritalama yapan bir akıllı telefon tanıtılmıştı. Telefon çevreye gönderdiği kızılötesi ışınların yansımalarını ölçerek çevrenin ayrıntılı haritasını çıkarabiliyordu. Hem hareketli hem de sabit görüntü kaydedebilmesini sağlayan 2 arka kamerası ve kızılötesi derinlik-ölçer sensörlerinin yanında, algıladığı 3 boyutlu veriyi anlamlandırabilen gelişmiş bir yazılıma sahip olacağı söylenen 7 inçlik tablet için “cihazları insan yeteneklerine bir adım daha yaklaştıran dönüm noktası” yorumları geliyor. 

Cihaz hakkında daha detaylı bilgiyi her yıl düzenlenen Google I/O geliştirici etkinliğinin 25-26 Haziran'da yapılacak bu yılki ayağında paylaşmalarını umuyoruz.

Tablet Satışları Bilgisayar Satışlarını Geride Bırakacak

Google Apple'ı Sollayarak 2014'e Damgasını Vurdu

Microsoft Surface Pro 3 Tablet Ortaya Çıktı

Acer'dan İki Yeni Bütçe Dostu Tablet: Iconia One 7 ve Iconia Tab 7

YORUMLAR