Google'ın Yeni Tanıttığı Sanal Asistan Google Home, Evimizi Yönetecek

Google'ın Yeni Tanıttığı Sanal Asistan Google Home, Evimizi Yönetecek

Google I/O’da tanıtılan Google Home sanal asistanı bireysel değil tüm ailemizin sanal asistanı olacak. Google arama motoru ve tüm Google uygulamalarıyla entegre olabilen Google Home, gündelik yaşamı daha kolay düzenleyebilmek için tüm yeteneklere sahip.

Google Home tüm uygulama geliştiricilerinin erişimine açık olarak hizmete giriyor. Böylelikle tüm aileyi ve onları ev içinde birleştiren tüm aktiviteler için geliştirilen uygulamalara uyum sağlayabilecek. Her odada ister aynı, ister farklı müzik dinleyebilecek ya da film seyredebileceğiz. Bunun yanı sıra tüm aile bireyleri okuldan iş hayatına kadar tüm önemli plan akışlarını Google Home ile yapabilecekler.

Google Home nedir, ne zaman çıkacak?

Ses ile aktive olan ve tamamen ses ile kontrol edilebilen, küçük bir hoparlörü andıran Google Home Amazon Echo’nun en büyük rakibi olacak. Hem eğlenceyi kontrol edecek hem de evdeki günlük işleri düzene sokacak. Bireysel sanal asistanlığı görevini tüm aile için üstlenen Google Home ev asistanı Eylül ayı içinde piyasada olacak. Google Home Google I/O Konferasında aşağıdaki gibi tanıtıldı.

Google I/O 2016 Konferansında Ne Sürprizler Olabilir?

Google I/O Konferansını Canlı Olarak İzleyin

YORUMLAR