Googlel Pixel ve Pixel XL'ın Özellikleri Kesinleşti Gibi!

Googlel Pixel ve Pixel XL'ın Özellikleri Kesinleşti Gibi!

Google'ın uzun bir süredir geliştirme çalışmaları yaptığı yeni telefonları Pixel ve Pixel XL’a ait teknik özellikler artık kesinleşti.

Google iki farklı telefon modeli geliştirdi

Google kendi markasını taşıyan iki farklı telefon modeli geliştirdi. Bu telefon modellerinden birisi Google Pixel diğeri de Google Pixel XL ismini taşıyor. Bu iki farklı telefon modeli, yarın düzenlenecek olan Google etkinliğinde tanıtılacak. Tüm dünya bu etkinliği beklerken telefonlar hakkında büyük bir sızıntı paylaşıldı. Yapılan bu sızıntıyla birlikte Pixel ve Pixel XL ismini taşıyan telefonların özellikleri belli oldu.

Google Pixel Teknik Özellikleri

Google Pixel, 5 inç boyutunda 1920x1080 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Google'ın bu akıllı telefonu, parmak izi okuma özelliği ve 12.3 MP kamera çözünürlüğüne sahip. Snapdragon 821 ile çalışacak olan Google Pixel, 148 gram ağırlığında olacak ve 4 GB RAM ile piyasaya çıkacak. Öz çekim yapmayı sevenler için Google, Pixel'e 8 MP'lik bir ön kamera eklemeyi de ihmal etmemiş. Son sürüm işletim sistemi olan Android Nougat 7.0 ile gelecek olan telefon, 32 GB ve 128 GB'lık dahili bellek seçeneklerine de sahip. Bu arada söylemeyi unuttuk sanmayın; Pixel'in batarya kapasitesi 2.770 mAh olacak. Google Pixel Özellikleri sayfasında tüm özellikleri detaylı olarak sunulmaktadır.

Google Pixel XLTeknik Özellikleri

Pixel XL ismini taşıyan diğer telefon modelinde, 5.5 inç ebadında 2560x1140 çözünürlüğünde bir ekran kullanılmış. RAM, işlemci ve kamera ise Google'ın Pixel modeli ile aynı özelliklere sahip. Google Pixel'den farklı olarak Pixel XL, daha büyük bir boyuta sahip. Pixel XL cihazını boyutundan sonra Pixel'e oranla öne geçiren diğer bir özellik elbette bataryası. Pixel XL, 3.450 mAh'lik bir bataryaya sahip olacak. Google Pixel XL Özellikleri bağlantısına tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Google'ın XL Ailesi Yenilikçi teknolojilerle Gelecek

Google Pixel ve Pixel XL ismini taşıyan telefonlarında asistan ve bulut depolama özellikleri bulunacak. Bu sayede kullanıcılar telefonları ile istedikleri her şeye daha kısa sürede ulaşabilecekler. Aynı zamanda Google'ın yeni çıkardığı Google Duo ve Google Allo uygulamaları da Pixel cihazların stok uygulamaları arasında yer alacaklar.

Sızıntı Nereden Geldi?

Google Pixel telefonların bu özellikleri bugün yani tanıtımlarından tam 24 saat kadar önce Carphone Warehouse isimli bir Amerikan elektronik perakende satış sitesinde, resimleriyle birlikte görüntülendi ancak daha sonra bu sayfalar siteden kaldırıldı.

Google Etkinliğinde Tanıtılacak Muhteşem Cihazlar

Google Pixel'in Tasarımı ve Özellikleri Belli Oldu

YORUMLAR