Google'ı İnsan Sanıp Sürekli Teşekkür Eden Büyükanneye Google Jest Yaptı

Google'ı İnsan Sanıp Sürekli Teşekkür Eden Büyükanneye Google Jest Yaptı

Google'da yaptığı her aramaya "lütfen" ile başlayıp "teşekkürler" ile bitiren şirin büyükanneye bu sefer Google tarafından teşekkür edildi. Tebessüm ettirten bu olay büyükannenin tanınmasına da neden oldu.

Ben Eckersley adındaki bir genç büyükannesinin bilgisayar başındayken Google'da yaptığı aramaları fark ediyor ve tüm aramaların lütfen ile başlayıp teşekkürler ile bittiğini görüyor. Bu durumu hemen Twitter üzerinde paylaşan genç Eckersley, kısa sürede yüksek etkileşim alıyor ve en sonunda attığı tweet Google'ın resmi hesabına kadar ulaşıyor. Bu tweete kayıtsız kalmayan Google, büyükanneye teşekkür etmeyi de unutmuyor. Okunduğu zaman yüzlerde tebessüm bırakan bu olayın detayları şöyle:

Her şey Ben'in attığı aşağıdaki tweet ile başlıyor. Ben'in attığı tweette "Aman Tanrım' Büyükannemin laptopuna ne zaman baksam Google'da aradığı şeylerin lütfen ile başlayıp teşekkür ederim ile bittiğini görüyorum." yazıyor.

Bu tweeti gören Google, resmi hesabı üzerinden aşağıdaki gibi bir tweet atarak karşılık veriyor. Google'ın attığı tweette "Sayın Ben'in büyükannesi, umarım iyisinizdir. Dünya'da milyonlarca arama yapılıyor ancak sizinki bizi gülümsetti. Sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz." şeklinde yazıyor.

Bu olayın hemen ardından da Ben, büyükannesiyle bir fotoğraf atmayı da ihmal etmiyor.

Olayın yayılmasıyla birlikte Ben'in büyükannesine sorulan sorulardan Google'da yapılan aramaların insanlar tarafından yanıtlandığını sandığı sonucu ortaya çıkmış.

Acılı Bir Baba Facebook, Twitter ve Google’a Karşı Savaş Başlattı

Tasarımcılar Google'ın Yenilenmiş Web Yazı Tipi Sitesine Bayılacak


YORUMLAR