Google+'ya Haftada 1.5 Milyar Görsel Yükleniyor

Google+'ya Haftada 1.5 Milyar Görsel Yükleniyor

Google+ artık uzun sayılabilecek bir süredir bizlerle birlikte ve Google neredeyse tüm araçlarını bir şekilde sosyal ağı ile entegre ederek kullanıcıların kullanımını arttırmaya çalışıyor. Elbette ilk ortaya çıktığı zamana göre çok daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ancak yine de aklımıza ilk gelen sosyal ağlardan birisi olabilmiş değil. Fakat Google+'nın dikkat çeken bir yanı, özellikle fotoğraf sanatçıları ve meraklıları tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılması.

Elbette bu durum fotoğraf düzenlemelerine dair daha fazla araç sunması ve Google'ın Picasa kaynaklı deneyimlerini değerlendirmesinden kaynaklanıyor. Fotoğraflarını tam çözünürlükleri ile sunabilen kullanıcılar böylece onları daha çekici kılabiliyorlar. Yapılan son araştırmalara göre, Google+'ya her hafta 1.5 milyar yeni görsel ekleniyor ve bu, her ne kadar Facebook'un 2.5 milyarlık düzeyinden daha düşük olsa da, kullanıcı sayısının Facebook'un yarısı kadar olduğu düşünüldüğünde oldukça iyi bir performans.

Fotoğraflara bu kadar yüksek bir talebin olması, son zamanlarda Google+ tasarımındaki fotoğrafların daha iyi sunumuna yönelik gidişatın daha da bu yöne kayacağının bir işareti ve Google'ın bu konuda çalışmalar yaptığı biliniyor. Google'ın resmi blogunda yer alan bilgilere göre resim ve fotoğraflara dair bu eğilim devam edecek ve Google+'yı bu amaçla kullananlara çok daha fazla araç sunulacak.

Google+ uygulamalarını aşağıdaki bağlantıları kullanarak cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştırma

YORUMLAR