GoPro İçin Özel Bir Denizaltı Yapıldı, İşte TTR-SB SeaWolf

GoPro İçin Özel Bir Denizaltı Yapıldı, İşte TTR-SB SeaWolf

Kompakt yapısıyla giremeyeceği, özel aparatlarıyla monte edilemeyeceği bir yer olmayan GoPro kameralar şimdi de GoPro Sub ile denizlerin derinliklerine iniyor.

TTRobotics firması tarafından geliştirilen bu aygıt GoPro kameralarına ve benzer yapıda pek çok kamerayı taşıyabilecek 180 derecelik bir yarım küre kompartımana sahip. GoPro Sub olarak da adlandırılan SeaWolf, 10 metre derinlikte, saatte 2 mil hızla hiçbir sıkıntı yaşamadan çalışabiliyor.

Video çekmek için en kullanışlı kamera modellerinden olan GoPro, özellikle bir aksiyon kamerası olarak ünlendi. GoPro’yu özel koruma kılıfları ve kutularıyla her yerde kullanabiliyoruz. Yağmur çamur dinlemiyor. Ancak denizin 10 metre altında denemek için daha özel cihazlara ihtiyaç duyuluyor. Bu her kamera için geçerli bir durum. Basınca dayanıklı ve uzaktan kumanda edilebilen The SeaWolf TTR-SB adındaki minik denizaltı da tam bu görev için tasarlanmış.

Uzaktan kumanda ve Wi-Fi sistemiyle SeaWolf’a yerleştirdiğiniz GoPro’nun gözünden hem nereye gittiğinizi izleyebiliyor hem de eş zamanlı video çekimleri yapabiliyorsunuz. SeaWolf cep telefonlarına uyumlu uygulamalarıyla akılı cihazlardan da kontrol edilebiliyor.

SeaWolf GoPro Sub meraklısına sadece 1.000 dolardan piyasaya çıktı.

YORUMLAR