GoPro ile Spor Karşılaşmaları FPS Şeklinde Canlı Yayınlanacak

GoPro ile Spor Karşılaşmaları FPS Şeklinde Canlı Yayınlanacak

GoPro kameralar özellikle uç sporlar yapan insanların sıkça kullandığı cihazlar arasında vaz geçilmez bir ürün. Şimdi neredeyse tüm spor karşılaşmalarının GoPro ile naklen yayını konuşuluyor. 

Bir kayakçının gözünden kış olimpiyatları ya da topa sahip olan futbolcunun bakış açısından tüm futbol karşılaşmalarını izlemek ister misiniz? Bunun son derece heyecanlı olacağı konusunda hiç şüphe yok. Kısıtlı kamera açılarıyla sporcuları uzak mesafelerden izleme yerine artık doğrudan karşılaşmalara onları gözünden dahil olabileceğiz. 

Bu heyecanlı girişimin ilk meyvesi, GoPro ve Amerikan Ulusual Hokey Ligi'nin (NHL) ortak çalışmasıyla geldi. Bakış açısı odaklı ilk  yayın, bir hokey maçının antremanından yapıldı. 720p kalitesinde yayınlanan görüntüler TV başındakilere oldukça sarsıcı bir tecrübe sunuyor. Bu yayını seyrederken gerçek hayatta mısınız, yoksa bir oyun mu oynuyorsunuz karmaşası içine girebiliyorsunuz. 

Henüz resmi olarak bir açıklama gelmese de, son derece hafif bir donanımla naklen yayını gerçekleştirebilen GoPro, gelecek için heyecanlı bir bekleyişe de sebep oluyor. Sporcuların kask giyerek yapması gereken tüm müsabakalar ilk olarak dikkate alınacak. Bu müsabakaların hemen hepsinin bakış açısı odaklı naklen yayınlanması mümkün olabilecek. Bu sistemin bir de derbilere uyarlandığını düşünmek bile insanın tüylerini diken diken ediyor.  

GoPro Uygulaması Tanıtım Videosu

GoPro - Ateş Üfleyen İnsan Çekimi

GoPro Hero4: Hayatı 4K'da Yaşayın

Artık Köpeğinize GoPro Takabileceksiniz

YORUMLAR