GoPro Kameralı Drone Üretimine Başlıyor

GoPro Kameralı Drone Üretimine Başlıyor

Son zamanların en popüler kameralarından bir tanesi haline gelen GoPro markalı ürünler sayesinde pek çok insan su altında, gökyüzünde yada kafasının üstünde kamera ile çekim yapabilir hale geldi. Aksiyon kamerası olarak geçen GoPro kameralar artık şirketin üreteceği Drone'lar üzerinde de kullanılacak gibi görünüyor.

Uzaktan kumanda ile yönetilen uçak ve helikopter karışımı yeni teknoloji cihazları drone'lar son zamanların en popüler cihazları. GoPro'nun da bu piyasaya girme planları internet üzerinde yayılan haberler arasında. Fakat biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Bildiğiniz üzere GoPro yüksek fiyata sattığı kaliteli aksiyon kameraları ile biliniyor. GoPro kameralarını üzerine takacağı Drone'lar da üretmeyi planlıyormuş.

The Wall Street Journal'da yazan habere göre GoPro 2015 yılı içerisinde üreteceği Drone'ları piyasaya çıkaracak. Çok fazla detayı olmayan bir haber olmasına rağmen drone'ların 500 - 1000 Dolar arasında satılacağı tahmin ediliyor.

GoPro tarafından bu haberleri doğrulayan bir açıklama gelmedi. Zaten geç kaldığı bir alanda açıklama yapılmaması da oldukça garip. Hali hazırda piyasada bulunan pek çok drone üzerine takılan GoPro kameralar sayesinde zaten GoPro'nun üretmeyi planladığı şekilde cihazlar bulunuyor. Bakalım ilerleyen günlerde GoPro'dan konuyla ilgili detaylı açıklama gelecek mi?

Twitter Akıllı Telefonlarınızda Kullandığınız Diğer Uygulamaları Takip Edecek

YORUMLAR