GoPro Kendi İnsansız Hava Aracını Geliştirdi 2016'da Satışa Sunacak

GoPro Kendi İnsansız Hava Aracını Geliştirdi 2016'da Satışa Sunacak

GoPro oldukça popüler portatif kamera serisini kendi tasarladığı bir drone’a yerleştirdi. GoPro Quadcopter 2016 yılında hem drone, hem kamera olarak bir arada satılacak.

GoPro’nun yeni drone prototipi henüz deneme aşamasında ancak oldukça stabil görüntüler kaydedebiliyor. GoPro’nun resmi YouTube kanalında yayınlanan görüntülerde, yumuşak geçişlere sahip insansız hava aracı ile kayıt edilmiş bir video klip yer alıyor. Videonun başında görüntülerin halen geliştirilmekte olan insansız hava aracı ile kayıt edildiği uyarısı yapılıyor ve GoPro videoda çekim sonrası görüntülerle ilgili her hangi bir düzeltme yapılmadığının altını çiziyor.

GoPro’nun yaptığı açıklamaya göre, video GoPro Hero 4 kamerası kullanılarak kayıt edilmiş. Ancak Hero 4 modelleri arasından hangisinin kullanıldığı sitede açıklanmıyor. Videonun izlenebileceği maksimum çözünürlük ise 1440p yani 2K.

Maalesef video tamamen kayıt kalitesine odaklandığı için aracın şekli ve tipi gösterilmiyor. Ancak bir Quadcopter olduğunu biliyoruz. GoPro bu yeni cihazı 2016’da piyasaya sürecek.

En İlginç GoPro Videoları

GoPro - Ateş Üfleyen İnsan Çekimi

Google Jump ile 16 Kamera Kullanarak Video Çekimine Başlayın!

YORUMLAR