GoPro Satışların Düşmesiyle Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı

GoPro Satışların Düşmesiyle Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı

Son yıllarda teknoloji dünyasının en hızlı gelişen ve bir anda popüler ürünlerinden bir tanesi olmayuan GoPro, şirket olarak sıkıntı yaşamaya başladı. Kısa sürede kurulan GoPro krallığında ilk çatlaklar meydana gelmeye başlarken şirket düşen satışlar nedeniyle çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı.

Satışçı olarak hayatını sürdürenler iyi bilir, eğer beklenilen satışlar gerçekleşmezse yani satış kotaları dolmazsa iş yerinde hey şey yolunda giderken işler bir anda tersine dönmeye başlar. Bu durumunda tamamen aynısını yaşayan GoPro'da 2015 yılının son çeyreğinde düşen satışlarından sonra çalışanlarının yüzde 7'sini işten çıkarma kararı aldı. Yaklaşık olarak 105 kişiyi işten çıkaracak olan GoPro'da daha da kötü olan durum ise satışların 2016'nın ilk çeyreğinde de düzelmememiş olması.

Düşüş hakkında net bilgileri vermeyen GoPro, bu sorunu çözüme kavuşturabilmek için oldukça pahalı olan Hero4 Session'ın fiyatında indirime gitti.

2015'in son 3 ayında analistler tarafından hesaplanan yaklaşık GoPro gelir miktarı 510 milyon Dolar civarındaydı. GoPro ise bu rakamı da geçeceğini umuyordu fakat gerçekleşen gelir miktarı 435 milyon Dolar olarak belirlendi. Büyük bir kaosa sebep olan bu düşüş umarız GoPro'nun gidişatını daha da kötüye götürmez.

Sizce GoPro'nın satışları önümüzdeki süreçte artar mı? Yoksa şirket satışlar düştükçe kaosa doğru sürüklenir mi?

YORUMLAR