GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

NASA astronotu Terry Virts, (ISS) Uluslararası Uzay İstasyonu inşaatını GoPro Hero 4 ile filme aldı. Çalışma, şimdiye kadar yapılan uzay yürüyüşü filmlerinin çok üzerinde bir kalite ve muhteşem görüntülerle sonuçlandı.

Terry Virts ve Barry Wilmore uzay yürüyüşlerini ve ISS çalışmalarını GoPro Hero 4 ile filme aldılar. ISS’e çıkan ilk GoPro vakası da böylece gerçekleşmiş oldu. Görüntüler Gravity filminden alınmış gibi görünse de tamamen gerçek. Bu görüntüler aynı zamanda Gravity filminin de ne kadar gerçekçi çekilmiş olduğunun bir kanıtı oldular.

ISS’in dışından çekilen film hem uzay istasyonunu, hem de dünyanın büyüleyici manzarasını amatör bir çalışma olamayacak kadar iyi görüntülüyor. GoPro’nun uzay görüntüleri dünyada çekilen görüntülerden elbette daha sessiz ve ağır. Bunun yerçekimi kuvvetinin olmaması ve uzayın derin sessizliğine bağlamak hiç de zor değil.

Astronotların işlerinin ne kadar zor olduğu konusunda ufak da olsa ipuçları veren çalışmanın, bir buçuk dakikalık küçük bir bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Aslında çalışma 1 saatin üzerinde çekilmiş bir videodan oluşuyor. Meraklısı bu uzun metrajlı olan videoya bu linkten ulaşabilir.  

Artık Köpeğinize GoPro Takabileceksiniz

GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması

Hiç Böylesini Görmediniz, GoPro’nun Bir Kartal ile İmtahanı

YORUMLAR