GoPro’dan Sanal Gerçeklik Atağı

GoPro’dan Sanal Gerçeklik Atağı

Dünyanın önde gelen aksiyon kamera üreticisi GoPro, sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yapan bir şirketi satın aldı. Fransız Kolor şirketi sanal gerçeklik yazılımları hazırlıyor. 

Kolor şirketi artık GoPro için sanal gerçeklik yazılımları hazırlayacak. Bundan böyle GoPro ile sanal gerçekliğe uygun videolar çekilebileceği anlamına gelen bu gelişme, heyecan verici olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan GoPro kameraları 360 derecelik 4K çekim yapabilecek şekilde yükseltiliyor. GoPro’nun henüz açıkladığı bir durum söz konusu değil, ancak görünüşe bakılırsa şirket sanal gerçeklik için tüm altyapıyı oturmaya çalışıyormuş gibi görünüyor. GoPro özellikle 360 derecelik videolar çekmenin şu aşamada zor olduğunu ancak bunun daha da kolaylaştırılacağını açıkladı. 

Öte yandan Kolor şirketi iOS ve Android için GoPro ile çekilmiş videoların işlenmesinde yardımcı olacak uygulamalara da hız verdi. GoPro ile çekilen 360 derecelik sanal gerçeklik videolarının Oculus VR ve Samsung Gear VR gözlükleriyle uyumlu olabilmesi üzerinde özellikle duruluyor.

Aşağıdaki videoda GoPro’nun ilk 360 derece sanal gerçeklik denemesini izleyebilir, video klipin sol üst köşesinden de kamerayı kontrol ederek görüş açınızı değiştirebilirsiniz. 

En İlginç GoPro Videoları

GoPro Hero - GoPro Hero 3 Black Edition Karşılaştırması

GoPro Uzay Yürüyüşü Filme Alındı, Sonuç: Etkileyici!

YORUMLAR