Gorilla Glass 5 Resmi Olarak Duyuruldu

Gorilla Glass 5 Resmi Olarak Duyuruldu

Önümüzdeki dönemde çok daha dayanıklı akıllı telefonlar ve tabletler kullanacağımız kesinleşti. Gorilla Glass adlı yüksek dayanıklılığa sahip akıllı telefon ve tablet ekranlarını geliştirlen Corning firması bu ekranların yeni nesli olan Gorilla Glass 5'i dünyaya tanıttı.

Corning, telefonlarımızı çizilmeye ve darbeye karşı koruyan Gorilla Glass ekranların yeni neslinin bir önceki nesle göre 4 kat daha fazla dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Bu iddianın ne derece doğru olduğunu elbet ki Gorilla Glass 5 piyasaya sürülmeden ve bağımsız dayanıklılık testleri ortaya çıkmadan bilemeyiz; fakat bir önceki Gorilla Glass nesli yapılan testlerde oldukça etkileyici sonuçlar ortaya koymuştu. Gorilla Glass 5'in önceki Gorilla Glass neslinden de dayanıklı olacağını bilmek bile bu ekranların üstün bir kaliteye sahip olacağını garantiliyor.

Corning, Gorilla Glass 5 üzerinde kendi yaptığı testlerde aldığı sonuçları da paylaşmakta. Bu testlerde Gorilla Glass 5'in 1.80 metre yükseklikten düşünce nasıl bir tepki vereceği ölçülmüş. Testlerin yüzde 80'lik bölümünde Gorilla Glass 5 ekranlar tek parça kalabilmeyi başarmış.

Gorilla Glass 5'in piyasaya sürüleceği net bir tarih verilmiyor; fakat Corning bu senenin sonlarına doğru mobil piyasanın nabzını tutan amiral gemilerinde Gorilla Glass 5'in kullanılacağını ifade ediyor.

Samsung Galaxy Note 7'nin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR