Gorilla Glass 5'i İlk Kullanan Telefon Galaxy Note 7 Oldu

Gorilla Glass 5'i İlk Kullanan Telefon Galaxy Note 7 Oldu

Samsung'un 2 Ağustos 2016 tarihinde tanıttığı yeni telefonu Galaxy Note 7 oldukça beğenildi. Bu beğeni ile kalmayan Koreli şirketin, Galaxy Note 7 telefonu birçok mobil teknolojinin de öncüsü olmayı başardı.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Gorilla Glass 5 ile birlikte akıllı telefonların ekranları artık daha dayanıklı olacak. Yenilikçi teknolojisi ve oldukça sağlamlaştırılan maddesiyle birlikte çoğu yeni telefonlarda Gorilla Glass 5'in kullanılacağı kesinleşti bile. Fakat yeni tanıtılan Galaxy Note 7, Gorilla Glass 5 teknolojisi kullanan ilk telefon oldu. Hatta Gorilla Glass 5'i kavisli olarak kullanmasından dolayı da Samsung kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

Nedir bu Gorilla Glass 5?

Gorilla Glass 5, yenilikçi teknolojisiyle birlikte darbeleri en aza indirerek telefon ekranını koruyan bir cam diyebiliriz. Gorilla Glass, aslında standart bir camdan çok ötesini yaptığı için çoğu şirketin yıllardır ekranlarında tercih ettiği teknolojiyi üretiyor. Yani Gorilla Glass çoğu telefonun sağlamlığındaki en önemli rolü oynuyor.

Gorilla Glass 5 Resmi Olarak Duyuruldu

Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Note 7 Kalemi S Pen Neler Sunacak?

YORUMLAR