Gösterdiğiniz Her Resmin Neye Ait Olduğunu Tanımlayabilen Web Sitesi Açıldı

Gösterdiğiniz Her Resmin Neye Ait Olduğunu Tanımlayabilen Web Sitesi Açıldı

Image Identfy web sitesi içine sürükleyip bıraktığınız her resmi tanıyabiliyor ve ne olduğu hakkında bilgi veriyor. Daha önce görmediğiniz ve tanımadığınız ne kadar börtü, böcek, hayvan varsa bu siteden ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bağımlılık yapacak bir proje olan Image Identfy (www.imageidentfy.com) web sitesi tanımadığınız hayvan, bitki (hatta ileride insan) resimlerini siteye sürükleyerek tanımanıza imkan sağlayacak. Google Image Search’ten farklı olarak Image Identify, resimlerin benzerlerini ya da kaynaklarını bulmuyor, resimlerin ne olduklarını söyleyebiliyor.

Proje yeni geliştiriliyor, onun bazı komik sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin benim sürükleyip bıraktığım bir tarla faresini Wolverine olarak tanımlaması biraz tuhaf oldu, ancak bundan önce denediğim bir kurbağa resmini "ağaç kurbağası" olarak doğru tanımlayabildi. Bir muz resmini meyve olarak tanımlayan site, tam olarak muz olduğunu bilemedi, (çünkü resimde 50 muz bir aradaydı).

Wolfram Image Identify web sitesi henüz kişileri tanımıyor. Algoritması daha natürel şeylere yönelik gibi. Einstein’in web üzerinde kolaylıkla bulunan bir resmini sürükleyip bıraktığımda, yaklaşık bir 15 dakika düşünüp sonra vazgeçti.

Yine de tamamlandığında mükemmel ve eğitim amaçlı bir site olacağı son derece güçlü bir ihtmal. 

e-Nabız ile Kişisel Sağlık Bilgileriniz Her Zaman Elinizin Altında

Ne kadar "Kanka" Bir Kişiliğiniz Var Biliyor musunuz?

Üşengeçler İçin Hızlı İhbar Sitesi Hizmete Açıldı

YORUMLAR