GoT Hayranı Elon Musk, Uzay Aracına Ejderha Kanadı Takacak

SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Starship adında yeni uzay aracına Game of Thrones dizisinin final sezonundan esinlenerek ejderha kanadı takmayı düşündüğünü açıkladı.

İlk sezondan itibaren izleyicileri ekrana kilitleyen, tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones’un final sezonu altı bölümden oluşuyor ve final sezonunun yönetmen koltuğunda David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter ve Miguel Sapochnik oturuyor. Musk, Game of Thrones dizisinden esinlenerek, Starship’e ejderha kanadı eklemeyi düşündüğü ile ilgili bir tweet attı.

“Starship’e paslanmaz çelikten ejderha kanatları eklemeyi düşünüyorum.”

Bir kullanıcı, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın “Starship’e paslanmaz çelikten ejderha kanatları eklemeyi düşünüyorum.” şeklindeki tweet’i üzerine, Musk’ın dalga geçip geçmediğini öğrenmek için ne kadar ciddi olduğunu 1 ila 10 arasında puanlamasını istedi. Musk, bu tweet’e ise “6.5” şeklinde yanıt verdi.

Musk’ın bu düşüncesinin, 17 Nisan 2011 tarihinde başlayan Game of Thrones’un bu sezon ile birlikte ekranlara veda etmesinden kaynaklandığı düşünülüyor. SpaceX’in kurucusu Musk, eğer bu fikrini gerçekleştirirse dizinin ölümsüzleşmesi için iyi bir adım atmış olacaktır.

Elon Musk’ın Game of Thrones ile ilgili bu fikri hakkında düşünceleriniz nedir? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.