GPS'i Takip Eden Kadın Kendini Gölde Buldu

GPS'i Takip Eden Kadın Kendini Gölde Buldu

GPS cihazları, on yıllardır kullanılıyor; ancak şu beş yıllık süreçte inanılmaz bir mesafe kaydettiler. Artık çok yüksek oranda doğru yeri gösterdikleri gibi sesli komutlar ya da bir takım başka özelliklerle sürücüyü destekliyorlar. Yine de her zaman işler istenildiği gibi gitmeyebiliyor.

Tobermory, Ontario'da yaşayan bir kadın, geçtiğimiz çarşamba günü yanlışlıkla kayık rampasından Huron Gölü'ne uçtu. Olayın şokunu atlattıktan sonra yaptığı açıklamada ise sorumluyu GPS cihazı olarak gösterdi. Canadian Press'in aktardığına göre; isminin verilmesini -mantıklı bir sebebi var- istemeyen bu kadın, sisli bir gece vakti kendisine yol göstermesi için açtığı GPS cihazının hatasının kurbanı oldu. 

Arabayı direkt olarak kayık rampasından göle doğru yölendiren GPS sistemi, az daha büyük bir felakete sebep olacakmış, sadece maddi zarara sebep oldu. Arabasının batmaya başladığını fark eden kadın, arabadaki eşyalarını almış ve pencereden çıkmayı başarmış. Herhangi bir yarası bulunmayan kadının durumu iyi olmasına rağmen artık teknolojiye olan güveni bir hayli azalmış olmalı. 

Android İçin En İyi 10 Navigasyon Uygulaması

Google Maps'e Güvenip Yanlış Evi Yıktılar

Google Maps, Apple Maps'e Karşı iPhone'da Tam Bir Hezimete Uğradı

YORUMLAR