Gran Turismo Sport'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Gran Turismo Sport'un Çıkış Tarihi Açıklandı

Playstation'ın en önemli oyunlarından bir tanesi olan ve oyunculara gerçek yarış deneyimini tattırmayı başaran Gran Turismo serisinden, Gran Turismo Sport'un çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. 

Playstation 4'ün duyurusuyla birlikte karşımıza çıkacağı düşünülen Gran Turismo'nun yeni oyunu yerine Sony, DriveClub isimli bir başka yarış oyunu tanıtmıştı. Umut vaat eden yeni oyun ise Playstation 4'ün çıkışına yetişmemiş, yaşadığı ertelemelerden sonra da birçok sorunla karşılaşmıştı. Bir sürü hatayla birlikte piyasaya sürülen DriveClub'ın başarısızlığının ardından, geliştirici stüdyosu dahi kapatılmıştı. Bu hazin olayın ardından ise gözler yine Gran Turismo'ya dönmüştü.

Aylar öncesinden yapılan açıklamayla Gran Turismo Sport'un çıkış tarihinin, Londra'da düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacağı söylenmişti. Dün itibariyle gerçekleştirilen bu etkinlikle birlikte oyunun Kuzey Amerika'da 15 Kasım, Avrupa'da ise 16 Kasım itibariyle Playstation 4'e özel olarak çıkarılacağı resmileşti. Polyphony Digital tarafından geliştirilen Gran Turisomo, karşımıza yine yüksek grafik kalitesi ve gerçekçi oynanışıyla çıkacak. Yeni oyunun bir başka önemli özelliği de PlaystationVR desteği olması.

Serinin yapımcılığını çok uzun süreden bu yana üstlenen Kazunori Yamauchi tarafından verilen bilgilere göre oyunda Arcade Mode, Campaign Mode, Brand Central, Sport Mode, Livery Editor ve Scapes gibi oyun modları bulunacak. Bunun yanı sıra, 137 farklı araç ve gerçek yollardan esinlenerek oluşturulan 19 farklı pist bizi bekliyor olacak. Dahası bir süredir göremediğimiz toprak yollar da geri dönecekler. Gran Turismo Sport için yayınlanan ve bütün görüntülerin direkt olarak PS4 üzerinden alındığı yeni videoyu ise hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

Gran Turismo Sport Duyuruldu!

Gran Turismo 7, PlayStation 4 İçin Sonunda Açıklandı

YORUMLAR