Grim Fandango Geri Dönüyor!

Grim Fandango Geri Dönüyor!

90'lı yılların efsane oyunu Grim Fandango geri dönüyor! 90'lı yılların sonuna doğru Lucas Arts tarafından bilgisayar için yayınlanan ve başında Tim Schafer olan bir ekip tarafından geliştirilen bir macera oyunu olan Grim Fandango eğer o dönemde çocukluğunuzu geçirdiyseniz size unutulmaz anılar yaşatmış bir oyun olarak hafızalarınıza kazınmıştı.

Grim Fandango'da benzersiz bir hikayeye şahit olmaktaydık. Oyunda Manny Calavera adlı bir seyahat temsilcisini yönetiyorduk ve Ölüler Diyarı'nı ziyaret eden ruhlara 9. Yeraltı Dünyası'na olan yolculukları için bilet satmaya çalışıyorduk. Manny'nin bütün hayatı bu iş içinde bir komplo keşfettiğinde değişiyor ve tehlikeli dolu bir maceraya sürükleniyordu.

Grim Fandango zamanında büyük yenilikler getirmiş bir oyundu. Oyun 3 boyut teknolojisini macera oyunlarına getiren ilk oyunlardan biriydi. Grim Fandango'da her karakter özel olarak seslendirilmişti ve karakterler güçlü arkaplana sahipti. Grim Fandango aynı zamanda noir havasını oldukça başarılı yansıtabilen bir oyundu.

İşte bu efsane oyun için güzel bir haber duyuruldu. Oyunun geliştiricisi Tim Schafer Grim Fandango'nun yayınlanmasından 15 sene sonra oyunun elden geçirilmiş remastered versiyonunun yolda olduğunu duyurdu. PlayStation 4 ve PS Vita için çıkacak bu versiyonun yakın zamanda PC için de duyurulabilmesi muhtemel.

Eğer Grim Fandango hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz oyun için hazırladığımız detaylı inceleme yazısına göz atabilirsiniz:
Nostaljik Oyun İncelemeleri: Grim Fandango

YORUMLAR