Grooveshark Uygulaması Android'e Geri Döndü

Grooveshark Uygulaması Android'e Geri Döndü

Müzik yayını servisi Grooveshark’ın Android uygulaması bir zamanlar Google Play’den rahatlıkla indirilebiliyordu ancak kullanıcıların müzik yükleyebilmeleri ve arkadaşları ile paylaşabilmeleri nedeniyle müzik endüstrisinin tepkisini çeken uygulama Google tarafından kaldırılmıştı.

Resmi Grooveshark uygulamasının Google Play’den kalkmasının ardından Grooveshark altyapısını kullanan pek çok gönüllü uygulama yazılımcılar tarafından Google Play’e konulmuştu ve bu uygulamalardan kimisi kullanıcıların müzikleri MP3 olarak indirmelerini bile sağlıyordu.

Google ve Grooveshark bu konuda ortak bir çalışma yürüttüler ve Grooveshark adını kullanan tüm yasadışı uygulamalar bu çalışmayla Google Play’den kaldırıldı. 

Yardımlarından dolayı Grooveshark’a teşekkürlerini ileten Google ise resmi Android Grooveshark uygulamasının yeniden Google Play’e dönmesine izin verdi. Artık sorunsuzca resmi uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

Durumdan memnuniyetini dile getiren Grooveshark yönetimi müzik severlerin ve müzik endüstrisinin arasını bularak yeni kazanç yöntemleri bulunmasına yardımcı olmak istediklerini açıkladı.

YORUMLAR