G.Skill, 4600MHz'lik DDR4 Bellek Kitini Tanıttı

G.Skill, 4600MHz'lik DDR4 Bellek Kitini Tanıttı

1989 yılında Tayvan'da kurulan G.Skill firması kuruluşundan bu yana bellek üretimi konusuna odaklanmış bir firma. Firmanın yeni tanıttığı Trident Z serisi 16GB'lık DDR4 bellekleri ise 4600MHz'lik yüksek hızlarıyla oyuncular için tasarlanmış.

DDR-4 4600MHz'lik bu CL19 bellek kiti Intel'in yeni X299 HEDT platformu için tasarlanmış ve iki slotluk (8GBx2) yer kaplıyorlar. Samsung'un B-die çiplerini de içeren bu bellekler, gümüş ve siyah renklerle tasarlanmış olan alüminyum soğutuculara sahipler. Fakat herhangi bir RGB aydınlatması gibi seçenek bulunmuyor.

G.Skill bu bellek kitiyle ilgili yaptığı açıklamaların devamında, daha önceki DDR4 belleklerde 4600MHz gibi bir hıza yalnızca sıvı azotlu soğutma ve ekstrem hızaşırtma koşullarında ulaşılabildiğini, bu sebeple bu belleğin hızının PC veya oyun meraklıları için çok ideal bir performans ortaya koyabildiğini ve normalin çok üstünde olduğunu belirtiyor. Zamanlaması ise CL19-23-23-43 olarak ayarlanmış olan belleğin çalıştığı voltaj da 1.5V. 

G.Skill bu bellek kitinin fiyatını henüz açıklamadı ve ürünün resmi sayfası da daha oluşturulmamış. Fakat firma bu bellek kitinin bu ay sonuna doğru partner distrübitörleri tarafından satışa sunulacağını belirtti.

G.Skill, Flare X Serisi DDR4 Belleklerini Tanıttı

YORUMLAR