G.Skill AMD Ryzen İşlemcileriyle Uyumlu Trident Z RGB Belleklerini Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde Intel'in X299 HEDT platformu için DDR4-4600 MHz'lik bir bellek kitini tanıtan ve bellek konusunda uzmanlaşmış olan G.Skill firması, bu sefer AMD'nin Ryzen serisi yeni işlemciler ile uyumlu bellek kitlerini tanıttı.

G.Skill'in AMD'nin Ryzen işlemcileri için tanıttığı yeni bellekleri Trident Z adlı seriye dahil edilmiş. Ryzen ve Threadripper platformları ile uyumlu olan bu bellekler tanesi 8GB ve 16GB olacak şekilde 2'li, 4'lü veya 8'li kombinasyonlar şeklinde kit olarak alınabiliyor. Böylelikle AMD sisteminiz için 16GB, 32GB, 64GB veya 128GB kapasiteli G.Skill Trident Z serisi belleklere sahip olabiliyorsunuz.

128GB'lık devasa kapasiteli bellek kitine baktığımız zaman 2933MHz hıza sahip olduğunu, 16GB ve 32GB'lık kitlerin 3200MHz hızda çalıştığını görüyoruz. G.Skill'in Intel platformu için hazırladığı DDR4-4600MHz'lik kit kadar hızlı olmayan bu belleklerin avantajı ise oyuncuların ve bilgisayarını sergilemeyi sevenlerin beğeneceği RGB aydınlatmalar. Belleklerin tam üzerinde yer alan bu aydınlatmalar oldukça şık görünmelerini sağlıyor. 

AMD uyumlu bu yeni Trident Z RGB bellek kitleri Ekim 2017 tarihinde piyasaya çıkacaklar fakat fiyatları hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Detaylı teknik özelliklerini ise aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

YORUMLAR