G.Skill, Flare X Serisi DDR4 Belleklerini Tanıttı

G.Skill, Flare X Serisi DDR4 Belleklerini Tanıttı

Bellek konusunda uzman olan G.Skill firması, yeni AMD platformları ve işlemcileri için uyumlu olacak şekilde geliştirdiği bellek kitlerini tanıttı. Flare X serisi olarak adlandırılan bu DDR4 bellek kitleri AMD'nin Ryzen Threadripper işlemcileri ve AMD X399 chipsetli anakartları ile uyumlu olarak hazırlanmış.

G.Skill'in bu Flare serisi belleklerini DDR3 zamanlarında da görmüştük ve yine çok yüksek performans sağlıyorlardı. Firmanın açıklamalarına göre AMD'nin bu yeni işlemci ve chipsetleri bellek konusunda da yeni bir yaklaşım gerektirmiş ve bunun sonucunda önemli geliştirmeler yapılmış. Flare X serisi DDR4 bellekler kapasitelerine ve bellek hızlarına göre 4 çeşide ayrılmış ve aşağıdaki tablodan görülebiliyorlar.

Tablodan da görülebildiği üzere Flare X serisinde 128GB'lık olan versiyon 8 adet DIMM slotunu, diğerleri ise 4 adet DIMM slotunu kaplıyor. G.Skill son olarak bu belleklerin içerisinde Samsung'un B-die çiplerinin de kullanıldığını belirterek, yüksek frekanslarda dahi çok stabilize şekilde çalıştıklarını vurguluyor. Bu belleklerin üzerlerinde yer alan soğutucu kısımları kullanıcıların isteğine göre siyah veya kırmızı olarak seçilebiliyor. Ömür boyu garantiye sahip olan belleklerin henüz çıkış tarihi ve fiyatları konusunda net bir açıklama yapılmadı.

AMD Ryzen Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

HP ve SanDisk RAM ve SSD Teknolojisini Bir Bellek Üzerinde Birleştiriyor

YORUMLAR