GTA 5 Bugüne Kadar Yapılan En Pahalı Oyun Oldu

GTA 5 Bugüne Kadar Yapılan En Pahalı Oyun Oldu

Rockstar ve 2K Games'e sahip olan Take-Two şirketinin çıkardığı GTA 5 oyunu üretim maliyeti ile birlikte bugüne kadar yapılan tüm oyunlar arasında ilk sıraya açık ara fark ile oturdu.

Şirketin 265 milyon $ gibi yüksek bir bütçe ile ürettiği oyun uzun süredir sevenleri tarafından bekleniyordu. Henüz bilgisayar versiyonu olmamasına rağmen çıktığı andan itibaren yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran oyun, uzun ve yorucu hazırlık sürecinin hakkını verecek gibi gözüküyor.

Statista şirketinin The Independent'in verilerini kullanarak hazırladığı tabloda bugüne kadar yapılmış en yüksek maliyetli oyunları göebiliyoruz. GTA 5'den önce birinciliği elinde bulunduran Star Wars: The Old Republic yerini GTA 5'e bıraktı. Star Wars'ın 200 milyon $'lık maliyeti listede bulunan en yakın rakibinden 2 kat fazlaydı. Listede bu ilk 2 oyunu izleyen rakiplerinin maliyetleri 100 milyon $ ve altı şeklinde. Ayrıca Take-Two şirketinin yine kendi ürettiği GTA 4'de 100 milyon $'lık maliyeti ile 5. sırada bulunuyor.

Şirketin büyük paralar yatırarak ürettiği GTA 5'in çok daha fazla kazandıracağı çok net olsada, 265 milyon $'lık maliyete sahip bir oyunu üretmek de hiç kolay değil. Bakalım önümüzdeki süreçte GTA 5'in tahtını elinden alacak yeni oyunlar çıkacak mı?

GTA 5 Hileleri Ortaya Çıktı!

YORUMLAR