GTA 5'e Battle Royale Modu Geldi

GTA 5 Battle Royale

Dünyanın en çok oynanan iki oyununu bir araya getiren hayran yapımı GTA 5 Battle Royale modu en sonunda yayınlandı.

Complex Control ismiyle oyuncuların beğenisine sunulan yeni modla birlikte GTA 5 oyuncularının gerçek bir Battle Royal deneyimi yaşayabilecekleri söylendi.

PlayerUnknown’s Battledrounds, geçtiğimiz yıl inanılmaz bir başarı yakalamış ve üst üste rekorlar kırarak, adından söz ettirmeyi başarmıştı. Toplam ve anlık olmak üzere Steam üzerindeki bütün rekorları eline geçiren PUBG, yakaladığı başarıyla birçok oyunu peşinden sürüklemiş ve onlarca Battle Royale moduna sahip oyun piyasaya sürülmüştü. Bu oyunların arasında katılan son yapım ise GTA 5 oldu.

Bilgisayar platformuna çıktıktan sonra mod desteğine kavuşan Grand Theft Auto 5, oyuncuların yaratıcıklarıyla birlikte akla hayale gelmeyecek hallere bürünmüştü. Recep İvedik’ten Avengers’a kadar birçok karakter modlarla oyuna eklenirken, farklı oyun tarzları da GTA 5 ile buluşturulmuştu. Yayınlanan son modlardan bir tanesi de Battle Royale modu oldu.

Theaetik takma isimli yazılımcı tarafından geliştirilen ve Complex Control ismiyle yayınlanan mod sayesinde, GTA 5 oyuncularının Battle Royale tarzında maçlar yapabilecekleri ve modun 70 oyuncuya kadar birlikte oynama şansı sunduğu söylendi. Yaklaşık 1,500 saatlik geliştirme sürecinden sonra yayınlanan Complex Control modunda 50 güçlendirmenin yanı sıra Battle Royale türünün bütün özelliklerinin barındığı belirtildi. Videolarından dahi oldukça eğlenceli olduğu görünen Complex Control’ü denemek için ise GTA 5 Mods adresini ziyaret edebilirsiniz.