GTA 5 Hikaye DLC'si Çıkacak mı?

GTA 5 Hikaye DLC'si Çıkacak mı?

Birçok oyun severin kafasında dolanan "GTA 5 hikaye DLC'si çıkacak mı?" sorusu yanıtlanmış olabilir. Bilindiği üzere GTA 5 ilk olarak 2013 yılında çıkmıştı. Bu oyunu çıktığı tarihte sadece PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun konsollarında oynayabiliyorduk. 2014 yılında ise oyun yeni nesil oyun konsolları olan PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilerek tekrar yayınlanmıştı. Geçtiğimiz sene ise GTA 5 PC sürümü birkaç ertelemenin ardından ancak çıkabilmişti. Satış rekorları kıran oyun için oldukça uzun bir süre beklememize rağmen bizi çok da uzun olmayan bir hikaye modu karşılamıştı.

GTA 5'in 2013 yılında satışa sunulduğu göz önüne alınırsa oyunun geliştiricisi Rockstar'ın GTA 5 için halen bir hikaye odaklı indirilebilir içerik veya genişleme paketi duyurmamış olması biraz garip. Geçtiğimiz Ağustos ayında GTA forumlarında ortaya atılan bir iddia bu durumun sebebini açıklıyor olabilir.

GTA forumlarında Softsecrets adlı bir kullanıcı oyunun tek kişilik hikaye modu için geliştirilen DLC'nin GTA Online'a geliştirilen harita genişlemesi için rafa kaldırıldığı iddiasını ortaya atmıştı. Bu iddia herhangi bir kişi tarafından ortaya atılabilecek asılsız bir iddia olabilirdi; fakat Softsecrets aynı forum paylaşımında geçtiğimiz haftalarda yayınlanan GTA Online Bikers güncellemesinden de bahsetmiş ve bu iddiaları doğru çıkmıştı.Bu da Softsecrets'ın diğer iddialarının doğru olabilme ihtimalini artırıyor.

Ticari açıdan bakıldığında da Rockstar ve Take Two'nun ana odak olarak GTA Online'ı tercih etmelerinin geçerli bir sebebi var. GTA Online ciddi bir gelir kapısı. Bu mod için oyuncular tarafından yapılan ek harcamalar küçümsenemeyecek boyutta. Bu sayede GTA 5 durduğu yerde para basabiliyor. Rockstar'ın bu kuyunun suyunu çekmeye devam etmek istemesi GTA 5 hikaye DLC'sinin ertelenmesine veya tamamen iptal edilmesine neden olmuş olabilir.

Rockstar konu hakkında henüz bir resmi açıklama yapmış değil, gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Steam'de GTA 5'te İndirim Var!

Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

YORUMLAR