GTA 5 ile Sanatsal Film Çekildi!

GTA 5 ile Sanatsal Film Çekildi!

GTA 5 rekorlar kıran bir oyun olsa da başarısı sadece oyun dünyasıyla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. GTA 5 kullanılarak, oyun içinden görüntülerle oluşturulan bu kısa film izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Matt McDonald adlı oyuncu tarafından hazırlanan Not Normal isimli bu GTA 5 filmi, oyundaki teknolojinin ne derece ileri seviyede olduğunu gösteriyor. Eskiden video oyunlar çok yüksek kaliteli grafiklere sahip değildi ve bu nedenle oyun içindeki görüntüler sinematik sahnelerde kullanılmazdı. Fakat 2000'li yıllardan sonra teknoloji gelişirken oyunların içindeki görüntülerin kalitesi sinematik videoları yakalamaya başladı. Zamanla sinematik sahneler de CGI sahneler olmaktan çıktı ve oyun motoruyla oluşturulmaya başlandı. Gelişen teknolojinin son ürünü ise Not Normal oldu.

Not Normal'deki sahneler GTA 5 içinden alınırken videonun kurgusu da oyun içindeki editör ile yapılmış. Normalde çekim ve kurgu süreci bir filmin en zahmetli kısımları oluyor. GTA 5 bu işi inanılmaz kolay hale getiriyor.

Matt McDonald, filmi hazırlarken Open IV aracılığıyla farklı modlardan yararlandığını ifade ediyor. Hatırlanacağı üzere GTA 5 yayıncısı Take Two geçtiğimiz haftalarda bu aracı kapattırarak eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

Kapatılan GTA 5 Mod Aracı Open IV, Rockstar'a Cevap Verdi!

YORUMLAR