GTA 5'in Ara Sahneleri FPS Moduna Taşındı

GTA 5 First Person Cutscene

Yaklaşık beş yıldır gündemimizden düşmeyen Grand Theft Auto 5 için yeni bir mod daha yapıldı. Bir grup GTA 5 hayranı, oyunun üçüncü kişi bakış açısından izlenebilen ara sahnelerini birinci kişi bakış açısına taşıdı.

Grand Theft Auto 5, 2013 yılında ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için yayınlanmıştı. Sonrasında PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkan oyun, uzun geliştirme sürecinin sonunda PC oyuncularıyla buluşmuştu. Bilgisayara FPS moduyla birlikte çıkan GTA 5, buna rağmen diğer sürümlerde de olduğu gibi ara sahneleri üçüncü kişi bakış açısıyla gösteriyordu. Ara sahneleri Michael, Franklin ya da Trevor’ın gözünden izlemek isteyen MrCrazyheat takma isimli bir GTA 5 hayranıysa olaya el atarak, mod geliştirmeye başladı.

First Person Cutscenes ismiyle bir süredir geliştirme sürecinde olan bu moddan etkilenen Jedijosh920 ise birkaç ara sahneyi düzgün şekilde birinci kişi bakış açısına taşıdı. Merak eden oyuncularla o ara sahneleri paylaşmayı ihmal etmeyen Jedijosh920, oyunun ara sahnelerinin bu şekilde izlendiğinde de oldukça eğlenceli olduğunu bizlere göstermiş oldu. O sahneleriyse hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. Bütün videoların spoiler içerdiğini de unutmayın!

GTA 5 spoiler uyarısı

Franklin'in The Long Stretch macerası

Micheal'ın Bury the Hatchet görevi

Oyunun sonunda yer alan Deathwish görevi