GTA 5 Korsancılığında Kritik Gelişme

GTA 5 Korsancılığında Kritik Gelişme

Uzun süredir büyük bir merakla PC oyuncularını beklemede bırakan oyun GTA 5, alışılagelmişin üstünde bir fiyatla oyuncuların tutumlarını ikiye ayırdı. Oyunseverlerin bir kısmı fiyata rağmen orjinal oyuna sadık kalacağını sosyal medya hesapları üzerinden duyuruken Türkiye'deki oyunseverler yüksek fiyattan oldukça rahatsız.

Son dakika haberi: GTA 5 Kırıldı

Dünya üzerinde en pahalı ikinci ülke statüsünde GTA 5 sahibi olacak olan Türk vatandaşları durumdan rahatsız. Bu durum ister istemez korsan oyunculuğu tetikleyen bir unsur oluyor. Oyun piyasasından korsan olarak yararlanan oyunseverler için en kilit unsurlardan bir tanesi de GTA 5 gibi hevesle beklenen bir oyunun kullanacağı güvenlik sistemiydi. EA Games'in FIFA 15 ile başardığı güvenlik duvarının bir benzerine GTA 5'de rastlayacağımız sıkça konuşulurken Torrent sitelerinde bir hareketlenme başladı.

GTA 5'in dijital kopyası an itibariyle indirme linkiyle birlikte etrafta dolaşıyor. Ne var ki, insanlara bu oyunu indiren kaynaklardan da gelen açıklamalara göre Crack henüz hazır değil. Oyunu çalıştıracak Crack'in büyük ihtimalle bu akşam veya yarın takipçilerine ulaştırılacağını belirten korsancıların iddiaları bunlarla da sınırlı kalmıyor. İsmini saklı tuttuğumuz bir Torrent sayfasında yapılan açıklamada yer alan notlardan biri şu şekildeydi:

Online oyun modunun Crack ile oynanamayacağını belirten korsan paylaşımcı bu açıklamasıyla bekleyen kalabalıkları çok şaşırtmadı. Crack için belirlenen sınır ise 1 hafta sonrası. Bir başka deyişle, 20 Nisan 2015 tarihine kadar mutlak bir Crack dosyasının internete sızdırılacağı iddia ediliyor.

Bu arada etrafta güvenilir bulmadığınız kaynaklardan kesinlikle uzak durmanız gerektiğinin altını çizmekte de fayda görüyoruz. Elde edilen son bilgilere göre GTA V 3DM CRACK LEAKED isimli bir videonun altından indirme gerçekleştiren kullanıcılar Trojan/Keylogger saldırısına maruz kalmışlardır. 13 Nisan öncesinden çıkan bu crack dosyaları bilgisayarınızda ve sosyal medya hesaplarınızda bulunan hesapları ele geçirebilir.

Not: Tamindir olarak sağlamış olduğumuz bağlantıların hiçbiri korsan değildir ve şirket politikası olarak korsan bağlantı paylaşımı gerçekleştirmiyoruz.

Orjinal oyuna erişmek istiyorsanız hemen aşağıda yer alan butondan lisanslı oyuna ulaşmanız mümkün.

 

Bunun haricinde korsan oyunların olumsuz ve olumlu yanlarını açık bir tartışma platformuna çevirip sizi de sohbete dahil etmek isteriz.

YORUMLAR