GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!

Eğer GTA 5'i çeşitli modlarla daha eğlenceli hale getirmeyi düşünüyorsanız bu işi gerçekleştirmenizi sağlayan Open IV adlı mod yükleme aracının, GTA 5'in yayıncısı Take Two'nun girişimleri sonucunda kapatılıyor oluşu canınızı sıkabilir.

Open IV Package Installer adlı yazılım uçul GTA 5 modlarını oyuna eklememize aracı olmuştu. Bu araç sayesinde oyundaki kahramanımızın görünümünü değiştirebiliyor, onu bir süper kahraman, Super Mario veya hayvan yapabiliyor, hava şartlarını, trafik koşullarını değiştirip yayaları çıldırtabiliyor, tsunami gibi felaketler yaratarak şehrin göbeğine balina yerleştirebiliyorduk. Fakat Take Two bu aracın illegal olduğunu ileri sürerek Open IV geliştiricilerine bir mektup yollamış.

Take Two'nun mektubunda, 3. parti kaynakların Open IV sayesinde GTA 5'in güvenlik sistemlerini aşabildikleri iddia ediliyor. Eğer GTA 5 sadece tek kişilik bir oyun olsaydı Take Two'nun böyle bir şikayette bulunması saçma olacaktı; fakat işin içine GTA Online girdiğinde işin rengi değişiyor. GTA Online'da hile kullanan kişilerin Open IV aracılığıyla bu hileleri uygulamaları nedeniyle oyundaki dengeler bozulabiliyor, adaletsiz bir ortam oluşuyor. Yine de bu araçtan ziyade hile yapanların cezalandırılması daha doğru olabilirdi. Sonuçta bir katil cinayet işlediğinde bıçak cezalandırılmıyor.

Open IV, GTA 5 haricinde GTA 4 ve Max Payne 3 gibi tek kişilik oyunlarda da kullanılabiliyordu.

GTA 5 Paraya Çokomel Demeye Devam Ediyor

YORUMLAR