GTA 5 Modları Kullanmak Artık Yasak

GTA 5 Modları Kullanmak Artık Yasak

Eğer GTA 5 PC versiyonunun orijinaline sahipseniz sizin için üzücü bir haberimiz var. Bilindiği üzere GTA 5 bilgisayarlar için 2 sene gecikmeyle 14 Nisan 2015 taraihinde çıkış yapmıştı. Oyunun çıkmasının ardından birçok oyun sever oyun marketlerine ve dijital mağazalara hücum ederek oyununun orijinal versiyonunu satın aldı. Oyunun çıkışının birkaç gün ardından ise GTA 5'e değişik yenilikler kazandıran çeşitli GTA 5 modları oyuncu topluluğu tarafından geliştirilip GTA 5 oyuncularının beğenisine sunuldu.

Ortaya çıkan bu modlar oyunun tek kişilik senaryo modunu bitirip yeni şeyler denemek isteyen oyuncular için güzel seçeneklerdi. Hatta GTA 5'e oyun konsollarında sahip olan ve oyunun PC versiyonunu sadece bu modları kullanabilmek için satın alan oyuncular bile vardı. Fakat Rockstar, EULA - kullanıcı sözleşmesinde yaptığı son değişiklikle bu modların kullanımını tümüyle hoş görmeyeceğini resmi olarak açıkladı. Bu da şu anlama geliyor; herhangi bir modu GTA 5'in lisanslı versiyonunda kullandığınızda ve bu durum tespit edildiğinde oyundan banlanacaksınız. Hatta oyunun tek kişilik senaryo modunu bile oynayamayacaksınız.

GTA 5 modlarına göz attığımızda bu modlar arasında oyuna uçuk değişiklikler kazandıran modlar olduğu gibi sadece ekrandaki görüş alanını değiştiren, oyunda köklü bir değişiklik yapmayan Field of View modu gibi çeşitli modların olduğunu görüyoruz. Kullanıcı sözleşmesinde yapılan bu değişiklikle Field of View modu da oyundan banlanma sebebi olacak.

Klasik Snake Oyunu Android, iOS ve Windows Phone'a Geliyor!

YORUMLAR