GTA 5 PC Projesi İptal Edildi! - Güncellendi!

GTA 5 PC Projesi İptal Edildi! - Güncellendi!

Sonradan gelen güncelleme: Şakamızı daha fazla uzatmanın ve oyuncuları hayal kırıklığına uğratmanın anlamı yok! 1 Nisan! :)

GTA 5 PC projesinin son zamanlarda arka arkaya ertelenmesi pek çok kullanıcının ve oyun medyasının aklında bu ertelemelerin neden kaynaklandığına dair soru işaretleri doğurmuştu. Bazı kaynaklar oyunun varolan özelliklerle birlikte PC'lere adapte edilmesinin teknik olarak imkansızlığına dem vuruyorlardı ve GTA 4'te olduğundan daha büyük optimizasyon sorunlarının da varolabileceğini belirtiyorlardı.

Oldukça iddialı grafiklere sahip olacağı düşünülen GTA 5 PC versiyonu, maalesef bahsedilen bu teknik imkansızlıklardan dolayı iptal edildi. Rockstar Games'in Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirilen resmi açıklamada herhangi bir detay yer almıyor ve tweeti aşağıda görebilirsiniz.

Haberi ilk olarak yayınlayan kaynaklardan Fox News ise Rockstar Games yetkilisi James Kickworthy ile gerçekleştirdikleri görüşmenin detaylarını yakın zamanda aktaracağını belirtiyor.

Şimdilik tam bir iptal sebebi açıklanmadı ancak kullanıcıların şimdiden Rockstar Games'i şikayet yağmuruna tuttukları bir gerçek. GTA V projesinin iptal edilmesine karşın geçtiğimiz aylarda yayınladığımız GTA 6 Ne Zaman Çıkacak, Nerede Geçecek? blogumuza da göz atmak isteyebileceğinizi düşünüyorum. Buraya tıklayın!

YORUMLAR