GTA 5 PC Versiyonu Neden Geç Çıkacak?

GTA 5 PC Versiyonu Neden Geç Çıkacak?

Eğer siz de Rockstar'ın rekorlar kıran açık dünya aksiyon oyunu GTA 5'in PC versiyonunu bilgisayarlarınızda oynamayı iple çekiyorsanız oyunun bu versiyonunun geç çıkacak olması sizi üzmüş olabilir. Hatırlanacağı üzere Rockstar geçtiğimiz hafta içerisinde GTA 5 PC çıkış tarihini resmi olarak duyurmuştu. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarının çıkış tarihleri de verilmişti. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda GTA 5'in PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları önümüzdeki Kasım ayında, PC versiyonu ise 2015'in Ocak ayında çıkış yapacaktı. Arada 2 aylık bir gecikme vardı ve bu gecikme az bir gecikme değildi; özellikle konu GTA 5 olunca. 

Rockstar ise konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yaparak oyunu heyecanla bekleyen PC kullanıcılarını bilgilendirdi. Rockstar'ın yaptığı açıklamaya göre GTA 5'in PC versiyonu daha uzun bir geliştirme süresine ihtiyaç duymaktaymış. Oyunun PC kullanıcıları için özel bir deneyim olması ve tamamen kusursuz olması için bu süreye ihtiyaç duyulduğu da belirtiliyor. Özellikle Rockstar'ın GTA 4'ün PC versiyonundaki başarısızlığı göz önüne alınırsa bu açıklama mantıklı gelebilir; çünkü GTA 4 PC versiyonu oldukça kötü bir PC optimizasyonuna sahipti ve zamanının en güçlü bilgisayarlarında bile akıcı bir şekilde çalışamamaktaydı.

PC kullanıcıları GTA 5 çıkış tarihini sabırsızlıkla beklerken bu açıklama bize özet olarak "geç olsun, güç olmasın" dedirtiyor.

GTA 5'in PS4, Xbox One ve PC Çıkış Tarihleri Belli Oldu

YORUMLAR