GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

GTA 5, Steam'in En Kötü Oyunları Arasına Girdi!

Haberimizin başlığını okuduğunuzda içinizden "Lanet olsun dostum, canın cehenneme!" diyebilirsiniz; fakat GTA 5 gerçekten zor günler geçiriyor, oyunun Steam üzerindeki kullanıcı inceleme puanları dibe vurmuş durumda.

Bu durumun aslında özel bir sebebi bulunmakta. Peki GTA 5 sadece birkaç gün önce Steam üzerinde "Son Derece Olumlu" inceleme notuna sahipken nasıl oldu da "Son Derece Olumsuz" inceleme notuna düştü? Bu durumu oyunun yayıncısı Take Two'nun aldırdığı, GTA 5 mod yükleme aracı Open IV'ün kapattırılması kararına bağlayabiliriz.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Open IV'ün geliştiricisi, mod yükleme aracının resmi internet sitesinde bu aracı yayından kaldırdığını açıklamış, bu kararının gerekçesini de Take Two'dan gelen mektup olarak göstermişti. Take Two, Open IV'ün GTA 5'in güvenlik sistemlerinin aşılması için kullanıldığını iddia etmiş ve yayından kaldırılmasını talep etmişti. Rockstar ise tek kişilik oyun modunda GTA 5 modlarının kullanılmasını desteklediğini; fakat mod yükleme araçlarının GTA Online'da hile yapılmasını sağladığını dile getirmişti.

Bu karardan sonra oyuncu topluluğu tepkilerini change.org üzerinde bir kampanya başlatarak gösterdi. "Save OpenIV" adlı kampanya temel olarak Open IV'ün tekrar kullanıma açılmasını talep ediyor. Kampanya şu an için 47.000 civarında imza toplamış durumda, hedef ise 50.000 imza toplamak. Yani hedefin neredeyse gerçekleşmiş durumda olduğu söylenebilir.

Eğer GTA 5'in Steam'de yerden yere vurulduğuna inanmıyorsanız, bize hain yalancı patates demeden önce aşağıdaki ekran görüntüsüne göz atmak isteyebilirsiniz:

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Kapatıldı!

Rockstar, Open IV'ün Kapatılması Hakkında Açıklama Yaptı

YORUMLAR