GTA 5 Tam 29 Milyon Kopya Sattı

GTA 5 eğlence sektörünün tarihte en hızlı satan ürünü ünvanını kazandı

GTA 5 Tam 29 Milyon Kopya Sattı

Evet yanlış okumadınız, GTA 5 şu ana kadar tam 29 milyon adet sattı. Birçok Avrupa ülkesinin toplam nüfusunun üzerinde olan bu rakam büyük bir başarıyı simgeliyor. Satış anlamında rekorlar kıran GTA 5'in bu başarısı serinin önceki oyunlarının da çok çok üzerinde. Bu başarının daha GTA 5 PC versiyonu çıkmadan yakalanmış olması ise ilgi çeken ayrı bir nokta. GTA 5 PC çıktığında bu rakamın katlanması muhtemel.

Yayıncı Take Two'nun açıkladığı bu rakamların Rockstar'a büyük bir servet getirdiği su götürmez bir gerçek. Oyunun çıkışının üzerinden 1.5 aylık bir süre geçmesine rağmen yakalanan bu satış rakamı GTA 5'i eğlence sektöründe tarihte en hızlı satılan ürün yapmakta. Toplam satış rakamı ele alındığında ise bu satış rakamı senelerdir piyasada olan ve PC versiyonu da çoktan çıkmış olan GTA 4'ün toplam satış rakamının üzerinde. Görünüşe göre Rockstar yeni oyunla birlikte seriye gerçekten özen göstermiş ve çıtayı yükseltmiş. Bu özen ve emeğin karşılığını alması da gayet doğal bir gelişme.

Peki GTA 5'i bu kadar başarılı kılan öğeler nedir? Öncelikle oyunun uçsuz bucaksız açık dünyası ve oyuncuyu bu dünyada tamamen özgür bırakması oyun severleri GTA 5'e çeken en büyük unsur. Oyunun hem mizah hem aksiyon içeren kaliteli hikaye örgüsü, sağlam karakterleri ve özenle en ince detayına kadar hazırlanmış diyalogları ve seslendirmeleri bir başka çekim sebebi. Mevcut nesilin sınırlarını zorlayan teknolojik özellikler, bitmek bilmeyen aksiyon ise oyunu öne taşıyan diğer unsurlar.

Volkswagen'den Ücretsiz iOS Yarış Oyunu!

YORUMLAR