GTA 5, Web Tarayıcısı Üzerinden Yüksek Grafik Ayarlarında Oynanabilecek

GTA 5, Web Tarayıcısı Üzerinden Yüksek Grafik Ayarlarında Oynanabilecek

GTA 5 ve benzeri yüksek PC altyapısı talep eden oyunlar Instant Webcam teknolojisiyle  artık web tarayıcıları üzerinden rahatça oynanabilecek. Hem de grafik özellikleri maksimumdayken.

GTA V’i bilgisayarınız çalıştıramıyor ya da çalıştırıyor ama grafiklerin hakkını veremiyorsa hiç üzülmeyin. Yepyeni bir yöntemle web üzerinden bu kalibrede her oyunu oynayabileceksiniz. ABD’de bir uygulama geliştiricisi Instant Webcam adında bir sistem geliştirdi. Sistem şöyle çalışıyor:

Özel bir kamera sistemi yüksek çözünürlük ve ayarda oyunu oynatabilen bir bilgisayardan görüntüleri tarayıcı yoluyla size aktarabiliyor. Tarayıcı üzerinden seçtiğiniz her hangi bir oyunun tüm kontrollerini de size devredebiliyor. Böylece “canlı yayın” teknolojisiyle entegre olan kontrol mekanizmasını aynı anda kullanarak tablet, mobil telefon ve PC üzerinden oyunları oynayabiliyorsunuz.

Instant Webcam ilk önce güvenlik amacıyla geliştirilmiş bir uygulamaydı. Ancak uygulama geliştiriciler bu sistemi tarayıcılardan oyun oynayabilmek üzere geliştiriyorlar. C programlama diliyle geliştirilen ve HTML5 web yazılım teknolojisiyle entegre olabilen bu sistemle, kaynaktan kaydedebilen videolar MPEG1 video formatında 60fps ve yüksek kalitede canlı olarak yayınlanabiliyorlar. Bu da izleyiciye donanımı ne olursa olsun, her hangi bir web tarayıcısından videoyu orijinal kalitede görebilmesine olanak tanıyor. Instant Webcam yeniden geliştirmekte olduğu uygulamayla oyunların gerçek kalitesinde web tarayıcılar üzerinden oynanabilmesini de sağlayacak. Kullanıcıların tek ihtiyacı olan şey hızlı bir internet bağlantısı ve tarayıcılarının JavaScript ayarlarının açık olması.

Böylece çok yakında kaliteli oyunları oynamak için tonlarca lira harcayıp donanım peşinde koşmaktan kurtulabileceğiz. Aşağıdaki videodan sistemle ilgili çalışma prensibini izleyebilirsiniz.

Jsmpeg-vnc adı verilen bu programı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Programı nasıl kullanabileceğinizi bu yazımızda anlattık:

GTA 5 Tarayıcıda ve Mobil Cihazlarda Nasıl Oynanır

GTA 5 indirmek için:

GTA 5'teki Gizli Öğeleri Bu Haritayla Daha Kolay Keşfedin

YORUMLAR