GTA 5 Yeni Nesil Versiyonlarında FPS Modu Alıyor

GTA 5 Yeni Nesil Versiyonlarında FPS Modu Alıyor

Çok yakında GTA 5'i first person bakış açısından oynayabileceğiz. Seri, tarihinde ilk defa bünyesine FPS modunu da ekleyerek GTA 5'i yeni nesilde PC, PlayStation 4 veya Xbox One'da oynayacak oyunculara sürpriz yapıyor.

Yapımcı Rockstar Games GTA 5'i yeni nesil için sunmaya hazırlanırken oyunun first person modunun nasıl olacağını merak ederek, oyuna yeni hedef sistemi ve binlerce yeni animasyonla birlikte opsiyonel first person modu ekledi. Oyunculara third person ve first person bakış açıları arasında seçim şansı verilerek farklı görevlerde iki bakış açısı arasında da geçiş imkanı tanınacak. Bu şekilde hangi görevde olursanız olun bakış açınızı istediğini gibi değiştirebileceksiniz. Elbette first person açısı siper alırken veya aksiyonlu bir çatışma anında daha çok işinize yarayacaktır.

Kısa bir oynanış videosunda yeni first person modunun nasıl görüneceği bol aksiyonlu bir araba sahnesinde gösteriliyor. Bu tarz durumlarda oyunda first person modunda aksiyonu daha yoğun yaşayacak, kendinizi Los Santos'un içerisinde bulacaksınız. First person modundaki vuruş hissini ise anlatmaya gerek yok, Call of Duty veya Battlefield oyunlarında aranan yoğunluk GTA 5'te de bulunacak.

GTA 5'in yeni nesil versiyonları PlayStation 4 ve Xbox One için 1080p çözünürlükte ve 30 FPS'de oynatılacak. PC oyuncuları ise sistemlerinin gücüne ve donanımlarına bağlı olarak 4K çözünürlüğe kadar oyunu yaşayabilecekler.

GTA 5 18 Kasım 2014'te PlayStation 4 ve Xbox One için gelirken 27 Ocak 2015'te PC'ye gelecek.

Sony, PlayStation 4'ün 2.0 Güncellemesiyle Oluşan Hatalar Üzerinde Çalışıyor

EA'in MOBA Oyunu Dawngate Açık Beta Sürecinden Sonra İptal Edildi

YORUMLAR