GTA 5'in En Büyük Sırrı Çözüldü

GTA 5'in En Büyük Sırrı Çözüldü

GTA 5'in çıkışının üzerinden neredeyse üç sene geçmiş olmasına rağmen hala oyunda yeni sırlar bulunabiliyor. Yayınlanan yeni bir videoda, uzun süredir konuşulan GTA 5 Koca Ayak sırrı ortaya çıktı.

Rockstar North, yarattığı devasa evrenin içine birçok sır saklamıştı. Bu sırlar içinde en çok konuşulanı ise artık bir efsaneye dönüşen koca ayaktı. Bugüne kadar yayınlanan birçok videoda, oyunda Koca Ayak bulunduğuna dair söylemler yer alıyordu; ancak hiçbiri yayınlanan son videodaki kadar net şekilde bu sırrı ortaya koyamıyordu. Reddit'te toplanan bir grup oyuncunun, oyunun milyonlarca satırlık kodları arasından çıkardıkları bu gizem ise herkesi şaşırtmayı başardı.

GTA 5 kodları arasında ilk keşfedilen altın Peyote'lar oldu. GTA 5'in yeni nesil konsol ve PC sürümünde yeralan Peyote'lar, haritanın çeşitli yerlerine serpilmişti ve 27 tane olan bu meyveleri yediğinizde, oyunu bir süreliğine hayvan olarak oynayabiliyordunuz. Altın Peyote'ların ise bizi Koca Ayak yaptığı ortaya çıktı. Fakat oyunun sırrı sadece bununla da kalmadı. Yine haritanın en ücra köşelerine saklanan bu Altın Peyote'lardan yedi tane var ve hepsini yediğinizde, bir başka sırrın içinde daha kendinizi buluyordunuz. 

Altın Peyote'leri bulmak için ise belirli bir zamanda ve hava durumunda olmanız gerekiyor. İlk Peyote, pazar günü sisli ya da karlı bir havada ortaya çıkıyor. Bunun için GTA 5 Hileleri arasından hava durumunu ve zamanı etkileyenleri bulabilir ve bunları kullanarak, oyunu istediğiniz kondisyona getirebilirsiniz. Buraya kadar olan kısım zaten birkaç aydır biliniyor ve GTA 5 oyuncuları tarafından tatbik ediliyordu. Fakat son peyote'den sonra ortaya çıkanlar, ilk kez bulundu. 

GTA 5'te Koca Ayak Nasıl Olunur?

Koca Ayak olmak için öncelikle, aşağıda yer alan videoda gördüğünüz yedi noktaya giderek, bütün Altın Peyote'ları yemeni gerekiyor. Son Peyote'ye geldiğinizde ise içine girdiğiniz halüsinasyondan çıkmadan, çevrede yer alan ipuçlarını takip etmelisiniz. Bu ipuçları, rastgele bir biçimde haritaya serpiştirilmiş durumda ve ölü bir hayvan, insan ya da kaza yapmış bir araba şeklinde karşınıza çıkıyor. 

Rastgele yerleştirilen bu 9 farklı kazanın ya da cesedin 8 tanesini bulduktan sonra, Blaine Country bölgesinde yer alan uçak mezarlığına gitmeniz gerekiyor. Uçak mezarlığında yer alan cesedi de gördükten sonra, karşınıza ansızın bir başka canavar daha çıkıyor. Uzun süren bir dövüşün ardından, karşınıza çıkan canavarı öldürdüğünüzde ise oyunun içinde yer alan Director Mode'da Koca Ayak kostümünü açabiliyorsunuz ve istediğiniz gibi çevrede dolaşabiliyorsunuz. Altın Peyote yerleri için ise aşağıdaki videoyu dikkatle izlemelisiniz. 

GTA 5 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Battlefield 1 GTA 5'e Taşındı

GTA 6 Geliştirilmeye Başlandı

YORUMLAR