GTA 5'in Heyecanla Beklenen Ultra Gerçekçi Redux Modu Çıktı!

GTA 5'in Heyecanla Beklenen Ultra Gerçekçi Redux Modu Çıktı!

Hatırlayacağınız üzere bir süredir sizlerle GTA 5 için geliştirilmiş olan ve oyunda köklü değişiklikler yaparak oyunu çok daha gerçekçi görünür hale getiren GTA 5 Redux moduyla ilgili ekran görüntüleri ve videolar paylaşıyorduk. 2015 yılında PC versiyonu çıkış yapan Grand Theft Auto 5 zaten günümüzdeki en iyi grafik kalitesine sahip olan oyunlardan bir tanesiydi. Hatta oyunun grafik kalitesi nedeniyle yeni bir bilgisayar toplarken veya bir dizüstü bilgisayar almayı düşünürken akla ilk gelen sorulardan bir tanesi de "GTA 5 açar mı?" sorusuydu. Peki inceleme notları bir hayli başarılı olan, teknik olarak da bu başarıyı koruyan GTA 5'i daha da geliştirmek mümkün müydü? İşte Josh Romito adlı bağımsız geliştirici bu işin altından kalkmayı başardı ve bize GTA Redux ile çok daha gerçekçi bir oyun tecrübesi sundu.

Resmi olmayan bir GTA 5 modu olan GTA Redux sadece oyuna daha yüksek grafik kalitesi kazandırmakla kalmıyor, oyunda temelli bir değişim yaratıyor. Değiştirilen fizik kuralları, yaya davranışları, suç karşısında polis tepkileri, araçlarıda yeni hasar modellemeleri bu yenilikler arasında. Oyunun kaplamaları daha yüksek çözünürlükle karşımıza çıkıyor, renk paleti daha gerçekçi olacak şekilde yapılandırılıyor ve oyunculara farklı renk filtresi seçenekleri sunuluyor, gölgeler ve ışık yansımaları daha doğal olacak şekilde yapılandırılıyor.

GTA 5 Redux modu ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz bir GTA 5 modu. Aslında bu modun daha erken yayınlanması bekleniyordu; fakat Josh Romito siber saldırılar nedeniyle bu tarihi ertelemek zorunda kalmıştı. GTA 5 Redux modu yayınlandıktan sonra yaşanan problemleri gidermek için bir de ilk gün yaması yayınlandı. Bu nedenle modu indirirken 1. gün yamasını da indirmeniz ve GTA 5 Redux modunun üzerine Day 1 Patch adlı bu yamayı kurmanız gerekiyor.

GTA 5 Redux resmi bir GTA 5 modu olmadığı için bu modu oyunun online modunu oynarken kullanmanız oyunun sunucularından banlanmanıza sebep olabilir. Rockstar daha önceden modların GTA Online'da kullanılmasına izin vermeyeceğini duyurmuştu. Bu nedenle oyunu sadece tek kişilik oyun modunda oynayacaksanız modu kurmanızı tavsiye ediyoruz. GTA 5 Redux ve 1. gün yamasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz:

GTA 5 satın almak ve indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

GTA 5 Redux modunun çıkışına özel olarak yayınlanan bu video ise bize oyunda yapılan değişiklikleri oyunun orijinalleriyle kıyaslayarak sergiliyor:

GTA 5 Hileleri

GTA 5 Tarayıcıda ve Mobil Cihazlarda Nasıl Oynanır

GTA 5'te Kendi Radyomu Nasıl Oluşturabilirim?

YORUMLAR