GTA 6 Çıkış Tarihi İle İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi

GTA 6 Çıkış Tarihi İle İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi

Rockstar Games'in video oyunları tarihinde rekorlar kıran son oyunu GTA 5'i bir süredir bilgisayarlarımızda keyifle oynuyoruz. İlk olarak 2013 yılında eski nesil konsollara çıkan GTA 5 bu senenin ilkbahar aylarında bilgisayar için yeni nesil versiyonuyla çıkış yapmıştı. Birçok oyuncu GTA 5'in senaryo modunu kısa bir süre içinde bitirirken oyunun GTA Online modu ek içerik sunarak oyuncuları bir süre daha oyaladı. GTA 5'i oynayıp bitirdikten sonra ise oyuncuların kafasında "GTA 6 ne zaman çıkacak?"soruları oluşmaya başladı.

Henüz GTA 6'nın geliştirilip geliştirilmediği hakkında Rockstar Games resmi bir açıklama yapmış değil; fakat oyunun yayıncısı Take Two firmasının CEO'su Strauss Zelnick, GTA 6 çıkış tarihi hakkında bize ipucu veren resmi bir açıklama yaptı. Zelnick'e göre Max Payne ve Grand Theft Auto gibi oyun serileri aşırı derecede popüler olmalarına rağmen hiçbir zaman yıllık olarak yeni bir oyunun eklendiği bir seriye dönüşmeyecekler. Zelnick bu durumun nedenini ise beklenti ve talep ile bağdaştırıyor.

Call of Duty gibi ünlü oyun serilerinin her sene düzenli olarak yeni bir oyun çıkardığına tanık oluyoruz. Fakat Call of Duty örneğinde olduğu gibi bu seriler genelde klişe olmaya ve belli bir kalite seviyesini koruyamamaya başlıyorlar. Bunun nedenleri geliştiricilere verilen sınırlı zaman, gerekli ilgiyi oluşturacak boşluğun yaratılmaması gibi nedenler olarak özetlenebilir. Zelnick'in sözlerinde de bu nedenler dolayısıyla gerçeklik payının olduğu söylenebilir.

Grand Theft Auto serilerindeki oyunlar genelde 5 yıllık bir sürenin sonunda geliştirilip oyunculara sunuluyorlar. GTA serisinin bir önceki oyunu GTA 4 2008 yılında çıkmıştı. GTA 5 ise 2013'te çıkmıştı. Oyunun bilgisayar versiyonu ise 2015'in Nisan ayında yayınlandı. Bu tarihlere bakılacak olursa GTA 6 çıkış tarihinin önümüzdeki yıl içerisinde olmayacağı varsayılabilir.

YORUMLAR