GTA 6 Geliştirilmeye Başlandı

GTA 6 Geliştirilmeye Başlandı

GTA 6 hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz hafta oyunun geçeceği şehre dair söylentiler ortaya atılmıştı. Şimdi ise geliştirme sürecine dair bilgiler ortaya çıktı.

Bir hafta kadar önce TechRadar isimli internet sitesi, Rockstar yetkililerinden bir heyetin, GTA 6’nın geçeceği şehri belirlemek için çalışmalarını sürdürdüğünü ve çalışmalar kapsamında Tokyo’ya gittiklerini aktarmıştı. İşte bu gezinin hemen ardından yeni oyunun "Grand Theft Auto 6: Tokyo" olabileceği dedikoduları yapılmaya başlanmıştı. Tüm bunların üstüne Rockstar’ın daha önce GTA: Tokyo ve GTA: Bogota isim haklarını satın aldığının ortaya çıkması, iddiaları biraz daha güçlendirmişti.

Şimdi ise yine aynı internet sitesi bir başka iddiayı daha gündeme getirdi. Daha önce Tokyo gezisi sırasında oyunun üzerinde çalışmaya başlanmadığını, şehrin belirlenmesinin ardından çalışmaların başlayacağını aktaran site, şimdi ise kendilerine gelen yeni bilgiden hareketle oyunun yapılmaya başlandığını söyledi.

Henüz ön geliştirme aşamasında olan oyunun, ne zaman elle tutulur bir düzeye geleceği ve bizlere gösterileceği ise bilinmiyor. GTA IV ve GTA V arasındaki zamandan hareketle, GTA VI için 2018 ya da 2019 yılları desek yanlış olmayacaktır.

Ayrıca TechRadar, bir başka bilgiyi daha bizlerle paylaştı. Rockstar yetkililerinin söylediğine göre; Grand Theft Auto serisinin Amerika Birleşik Devletleri sınırlarının dışına çıkması oldukça zor görünüyor. Yine de ilerleyen yıllarda neler olacağını henüz kimseler bilemiyor.

GTA 6 Tokyo'da Geçebilir

GTA: Liberty City Stories Android Versiyonu Çıktı!

GTA 5 Kopyaları Dünyayı İstila Etmeye Hazırlanıyor!

YORUMLAR