GTA 6 Xbox'a Özel Olabilir İddiası!

GTA 6 Xbox'a Özel Olabilir İddiası!

GTA 5'in çıkışının üzerinden üç yıl kadar bir süre geçmişken, oyuncuların gözlerini GTA 6'ya daha fazla dikmiş durumda. Ancak bugünlerde ortaya çıkan yeni iddialar, hepimizin canını biraz sıkabilecek türden: GTA 6 Xbox'a özel olabilir!

GTA 5'in çıktığı ilk günlerden bu yana yeni konsola dair söylentiler sürüp gidiyor. Son olarak GTA 6'nın geliştirme sürecinin bir süre ertelendiğini duymuşken, bambaşka bir iddia daha ortalığı salladı. Neurogadget isimli internet sitesi, GTA 6'nın bilgisayarlar, Playstation ya da Nintendo NX yerine, Xbox Scorpio'ya özel olarak piyasaya sürülebileceğini söyleyen bir haber yayınladı.

Herhangi bir kaynak verilmeden yapılan haberin ne kadar doğru olduğunu ancak Rockstar'dan gelecek resmi bir açıklama doğrulayabilir; ama dayanak noktasının mantıksız gelmediğini de söylemek lazım. GTA 5 ile daha önce eşi az görünür bir harita büyüklüğüne ve oyun içeriğine ulaşan Rockstar'ın GTA 6 için daha büyük planları olduğu ve böylesine bir oyunu sadece Xbox Scorpio'nun çalıştırabileceği iddia edilmiş. 

Daha önce yeni GTA oyununu 2020 yılında, bir sonraki konsol neslinin çıktığı zaman göreceğimiz söylenmişti. Xbox Scorpio'nun Xbox One'ın devamı olacağı ve yeni bir nesil iafede etmeyeceği düşünülürse, iddianın doğruluğunu düşündürmeye devam ediyor ama böylesine bir durumun varlığı bile PC ve Playstation kullanıcılarını kara kara düşündürmeye maalesef yetiyor.

GTA 6'nın Geçeceği Söylenen 3 Şehir

GTA 6 İçin En Çok İstenen 10 Şehir (Sizce Hangisi Olmalı?)

GTA 6'da Olmasını İstediğimiz 5 Şey

YORUMLAR