GTA Network ile GTA Online'a Mod Desteği Gelecek

GTA Network ile GTA Online'a Mod Desteği Gelecek

Rockstar GTA Online için gün aşırı yeni eklentiler çıkarmaya devam ederken, GTA topluluğu da boş durmuyor. Yakın zaman sonra kapalı betaya girmesi beklenen GTA Network ile GTA Online'a mod desteği getirilmesi planlanıyor. 

Grand Theft Auto: San Andreas'ı orijinal olarak oynayanların bileceği üzere oyunun çok oyunculu tarafı gerçekten paha biçilmezdi. Resmi olarak mod desteği sunan multiplayer, GTA oyuncuları tarafından çok sevilmiş ve akla hayale gelmeyecek işlerin ortaya çıkmasına ön ayak olmuştu. Buna rağmen Rockstar, GTA 5'i bilgisayar için çıkardığında mod desteği vermeyeceğini açıkmıştı; ancak oyuncular hemen bir yolunu bulup, yine inanılmaz modları kullanılabilir hale getirmişlerdi.

Bir grup GTA 5 oyuncusunun gönüllü olarak giriştikleri GTA Network projesi de modlar üzerine yoğunlaşıyor. Fakat bu sefer hedefte oyunun hikaye bölümleri değil de çok oyunculu tarafı yer alıyor. GTA Network forumları üzerinden yapılan bir açıklama ile kapalı beta testlerine başlandığı açıklanan bu projenin tamamen hayata geçmesinin ardından, isteyen oyuncular belirli sunucularda mod desteği ile birlikte oyunlar oynayabilecekler. 

GTA 5'in oyun dosyaları içerisinde bulunan malzemeler ile hazırlanan modlar ile yaratılan yeni dünyalar, oyuncuların beğenisine açılacak. Böylece Rockstar'ın henüz oyuna eklemediği bazı özellikler ya da oyun türleri, yine oyuncular tarafından GTA Online'a eklenip oynanabilecek. Birkaç hafta içerisinde açık beta testlerinin de başlayacağı söylenen GTA Network için yapılacak ilk işler ise merakla bekleniliyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi ve Nerede Geçeceği Sızdırıldı!

GTA 6'nın Geçeceği Söylenen 3 Şehir

GTA 6'da Olmasını İstediğimiz 5 Şey

YORUMLAR