GTA Online da Cadılar Bayramından Nasibini Alacak

GTA Online da Cadılar Bayramından Nasibini Alacak

Cadılar bayramı her ne kadar ülkemizde kutlanan bir bayram olmasa da batı dünyasında, özellikle de ABD'de en çok beklenen bayramlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla video oyunlarının da genellikle ABD üretimi olması sebebiyle cadılar bayramına dair pek çok etkinliğin bu oyunlara dahil olduğunu görebiliyoruz. Bilhassa online oyunlar, cadılar bayramı yaklaştığında tamamen bir bayram havasına bürünüyorlar.

GTA Online da tabii ki bir online oyun olarak cadılar bayramına hazır. Her ne kadar şimdiye dek tam olarak kesinleşmiş bir açıklama olmasa da, oyunun en son güncelleme dosyalarını inceleyen Yan2295 adlı bir mod yapımcısının gerçekleştirdiği gayrı resmi açıklama bizi bu sonuca yönlendiriyor. Kullanıcı, yaptığı dosya incelemeleri neticesinde “mphalloween” adlı bir dosyaya denk gelmiş ve bunun gibi “halloween” temalı başka dosyaların da oyun içerisinde yer aldığını belirtiyor.

Ayrıca bahsedilen bu dosyanın yanında, oyundaki sıradan vatandaşlar için hazırlanmış 12 tane şeytani görünümlü maskenin de dosyalar arasında bulunduğunu belirten kullanıcı, cadılar bayramı modunun neredeyse kesin olduğunu açıkladı.

Geçmişte de World of Warcraft gibi popüler online oyunların cadılar bayramı süresince bu bayrama uygun temalarla karşımıza çıktığını görmüştük. Dolayısıyla Rockstar Games'in böyle bir sürpriz içerisinde olması pek de şaşırtıcı değil. ABD'de bulunan kullanıcıların bu tip ufak sürprizleri sevdikleri ve oyunlarda görmek istedikleri biliniyor.

Şimdilik bu konuda resmi bir açıklama olmasa da gelecek günlerde bizleri bir sürprizin beklediği neredeyse kesin.

Yeni GTA V PC Modu Konsol Oyuncularını Çok Kıskandıracak

YORUMLAR