GTA Online Para Basıyor

GTA Online Para Basıyor

Ortaya atılan yeni söylentiye göre; GTA Online Rockstar’a 500 milyon dolar kazandırmış. GTA 5’i satın aldıktan sonra ücretsiz olarak oynayabildiğiniz GTA Online’ın yakaladığı başarı ise dudak uçuklatıyor.

GTA Online, ana oyunun çıkışından bir süre sonra aktif edilen, GTA 5’in çok oyunculu modu. Online ile birlikte internet üzerinden insanlarla karşı karşıya gelme şansı elde edebiliyorsunuz. GTA 5’i satın aldıktan sonra ücretsiz olarak girebildiğiniz bu mod, içerisinde çeşitli mikro ödemeler barındırıyor. Farklı başlıklar altında toplanan bu ücretli içerikler, genellikle oyun içi para yani GTA Cash satın almak için kullanılıyor.

500 milyon dolar kazanıldığına dair açıklama resmi olarak Rockstar tarafından yapılmış değil. Fakat Rockstar North’un yani Grand Theft Auto serisini geliştiren stüdyonun eski başkanı Leslie Benzies, yaptığı bir açıklamayla sadece GTA Online’ın 500 milyonluk gelir elde ettiğini söyledi.

Oynaması ücretsiz oyunların mikro ödemeler sayesinde ihya olduğunu biliyoruz. GTA Online gibi bir çok oyunculu modların iyi para getirdiğini ise daha önce de görmüştük. Xbox One’a özel olarak çıkan Halo 5’in çok oyunculu tarafını mesken tutan oyuncular yapımcı ve yayıncıya 1.5 milyar dolarlık bir gelir sağlamıştı.

Leslie Benzies’in yaptığı açıklamada ise GTA Online’a dair daha çarpıcı ifadeler yer alıyor: “GTA Online, daha önce hiçbir GTA oyununun getiremediği geliri getirme profiline sahip. Neredeyse "sıfır kar odaklı" bir proje.”

60 milyona yakın kopya satmayı başaran GTA 5, günümüze kadar en çok satış yapan oyunlardan bir tanesi. Gün geçtikçe büyüyen bir oyuncu kitlesine sahip olan GTA Online’ın ise 2015’te 8 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu, bizzat Rockstar yetkilileri tarafından açıklanmıştı.

GTA 5 Kopyaları Dünyayı İstila Etmeye Hazırlanıyor!

GTA 5 Dosyaları Kurcalanınca Yeni Bir Hikaye DLC'si Ortaya Çıktı!

Bu Görüntülerin GTA 5'ten mi Gerçek Hayattan mı Olduklarına Karar Vermekte Güçlük Çekeceksiniz

YORUMLAR