GTA ve BioShock'un Yayımcısından Yeni İsim Hakkı Tescili

GTA ve BioShock'un Yayımcısından Yeni İsim Hakkı Tescili

Her oyunu geliştiren bir oyun stüdyosu olduğu gibi o oyunların bizlere ulaşmasını sağlayan bir yayımcı şirket de bulunuyor. Genellikle de oyunların asıl geliştiricileri yerine bu yayımcıların isimlerini konuşuyoruz. Rockstar, 2K ve Firaxis Games'in yaptığı oyunları yayımlayan Take-Two, aldığı yeni isim hakkıyla oyuncuları heyecanlandırdı.

Rockstar, 2K ve Firaxis kendi altlarında da birçok farklı oyun stüdyosu barındırıyorlar. Örneğin; GTA 5'i Rockstar North yaparken, Red Dead Redempiton'ın yapımcılığını Rockstar San Diego üstleniyor. Keza 2K ismi altında çıkan oyunların da farklı farklı stüdyoları olabiliyor. Tüm bu stüdyoların oyunlarını mağazalara ve internet sitelerine ulaştıran firma ise Take-Two, bu sebeple çıkacak yeni oyunlara dair bütün işlemler, Take-Two çatısı altında yapılıyor. 

Avrupa Düşünsel Mülk Ofisi'ne yapılan başvurulardan bir tanesi, NeoGaf isimli internet sitesinin kullanıcılarından bir tanesi tarafından fark edildi. Take-Two tarafından yapılan bu başvuruyla, "Judas" ismi oyun ve oyuncaklarda kullanılmak üzere tescillendi. Ancak bu isim hakkına dair başvurada -en azından halkla paylaşılan kısmında- herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Bittabi Judas ismiyle bir oyun mu çıkacak; yoksa bir DLC paketi mi gelecek bilemiyoruz.

Son zamanlarda GTA 5 için hikaye paketi yayınlanacağı haberlerinden sonra böylesine bir isim hakkı başvurusu yapılması, insanların aklına hemen o paketi getirdi. Keza "Judas" kelimesinin anlamının da "hain" olması, rahatlıkla GTA 5'in hikayesiyle bağlantı kurmamıza olanak sağlıyor. Yine de bunun ne olduğunu resmi açıklama yapılana kadar bilemeyeceğiz. 

GTA 5 Hikaye DLC'si İçin Detaylar İnternete Sızdırıldı!

GTA Serisinin Başındaki Eski Rockstar Patronundan Firmaya Şok Dava!

GTA 6 Geliştirilmeye Başlandı

YORUMLAR