GTA V'in İlk Bilgileri

GTA V'in İlk Bilgileri

Geçtiğimiz günlerde sözde GTA V Sistem Gereksinimleri adlı bir haber paylaşmıştık, buna benzer birçok söylenti haber GTA V için en haftada bir çıkmaya devam ediyor. Ve internette yer alan bütün bu bilgiler gerçeği yansıtmıyor, tabii Rockstar Games tarafından yapılan resmi açıklama ve duyurular haricindeki haberler. Bugüne kadar Rockstar Games cephesinden GTA V adına pek fazla detay bizlere sunulmadı.

Birkaç ekran görüntüsü, bir video ve bazı ufak detaylar dışında GTA V sır dolu bir yapım olarak geliştirilmeye devam ediliyor. Bugüne kadar oyun için yüzlerce söylenti çıktı ve hepsi de bir söylenti olmaktan öteye gidemedi. Ancak bu sefer oyunun birçok farklı özelliğine dair bir söylenti gerçeklik payının yüksek olduğu inancı ile internette dolaşmaya başladı bile.

Gerçeklik payının yüksek olduğunun düşüncesi ise, bu bilgileri sunan kişinin daha önce GTA V’in ekran görüntülerinin şu tarihte çıkacak demesi ve söylediği gibi olmasından geliyor. Bu kullanıcının iddiasına göre;

-          Oyunun senaryosu GTA IV ile senkronize olacak yani oyunda GTA IV’de yaşadığımız birçok olayı anıp duyacağız. Zaten GTA V’te Niko Bellic’in ismi çok fazla geçecekmiş.

-          GTA V’teki karakterimiz Adrian isminde İspanyol esmer bir adam olacakmış. Adrian sokak çetelerinin başına geçecek ve Los Santos şehrinde büyük söz sahibi olacak.

-          Los Santos şehri GTA San Andreas’takinden çok daha büyük olacak.

-          GTA V 2012 yılında geçecek ve günümüz sorun ve olayları oyunda yer alacak.

-          Modifiye seçenekleri geliyor.

-          Paraşüt ile uçabilme geliyor.

-          Yeni sipar alma sistemi geliyor.

-          Çete savaşları geliyor.

-          Hileler olacak.

Gibi birçok oyunun senaryosuna ve oynanışa dair birçok özelliği bu kullanıcı sızdırdı ya da ortaya böyle bir söylenti attı diyebiliriz. Çok dikkat çeken bir diğer konu ise oyunda iki iyi ikide kötü son bulunacak. Ve oyunun sonunda karakterimiz Adrian ölürse onun kardeşi ana karakterimiz olacak onunla şehirde serbest dolaşabileceğiz.

Bunların hiçbiri resmi bilgiler değil asıl gerçek bilgiler için Rockstar Games’ten gelecek duyuruları bekliyoruz.

YORUMLAR