GTA'nın Yayımcısı Kerbal Space Program'ı Satın Aldı

GTA'nın Yayımcısı Kerbal Space Program'ı Satın Aldı

Rockstar Games ve 2K Games gibi büyük oyun stüdyolarının çatı şirketi ve yayımcısı konumunda olan Take-Two, Kerbal Space Program ile devasa bir kitleye ulaşan Meksikalı oyun stüdyosunun haklarını satın aldı. 

Kerbal Space Program'ın geliştiricisi Squad tarafından açıklanan satın alma işleminden sonra oyuncuların endişe etmemesi gerektiği de söylendi. Bütün Squad ekibinin işlerinin başındaki yerlerinde durduğunu söyleyen stüdyo, bu anlaşmanın uzay simülasyonlarını daha iyi bir noktaya getirmek için önemli adımlardan bir tanesi olduğunu da belirtti. Take-Two gibi büyük bir yayıncının tecrübelerinden faydalanma şansını kaçıramayacaklarını da belirten Squad, Take-Two'nun geliştirmeden başka şeyler üzerinde uğraşacağını ve bu sebeple hayranlarının oyunun berbat bir hale gelebileceği fikrini akıllarına getirmemelerini de istedi. 

Kendi uzay geminizi tasarlayıp, bunu doğru şekilde uzaya göndermeye çalıştığınız Kerbal Space Program, gerçeğe çok yakın oynanışıyla, NASA mühendisleri ve SpaceX'in sahibi Elon Musk gibi kişileri kendisine çekmeyi başarmıştı. Steam üzerinde 1.7 milyondan fazla satın alındığı gözlelenebilen Kerbal Space Program, uzun süre önce çıkmasına rağmen hala günlük 10,000'den fazla oyuncuya ulaşmayı başarıyor. 

Take-Two'nun En Büyük Gelir Kapısı Hala GTA 5

Activision, GTA'nın Yayıncısı Take-Two'yu Satın Mı Alıyor?

YORUMLAR